Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.13 17:11

Išsakė paramą Lietuvai dėl narystės elitinėje organizacijoje

BNS 2014.09.13 17:11

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rygoje susitikęs su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria sako išgirdęs jo paramą Lietuvos narystei šioje elitinėje organizacijoje.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rygoje susitikęs su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria sako išgirdęs jo paramą Lietuvos narystei šioje elitinėje organizacijoje.

„Kaip supratau iš EBPO vadovo, yra jo paties didelis palaikymas, jo teigimu, Lietuva yra padariusi gerą pažangą, ir jis mato labai geras perspektyvas. Jis tą ir viešai pasakė, kad mes turėtumėm vėliausiai kitų metų gegužę pradėti patį stojimo procesą“,– BNS sakė L. Linkevičius.

Pasak užsienio reikalų ministro, jei įvykiai klostytis kaip planuojama, Lietuva jau 2016–2017 metais galėtų tikėtis tikrosios narystės šioje neoficialiai „turtingųjų klubu“ vadinamoje organizacijoje.

„Dabar aš taip jaučiu, kad jo politinė asmeninė parama kaip vadovo ir mūsų pastangos buvo tikrai pastebėtos, gera žinia ta prasme, kad mes, panašu, formaliai galėsime pradėti stojimo procesą, Cituojant jį patį, galime tikėtis apie 2016–2017 metus tikrosios narystės šitame elitiniame ekonominiame klube“, – kalbėjo ministras.

Pasak L. Linkevičiaus, išgirsti paramą iš paties organizacijos vadovo buvo ypač svarbu, turint mintyje, jog plėtros procesas ne visų narių sutinkamas pozityviai.

„Mums labai svarbu, kad integracijos procesas nesustotų, įvyktų laiku, ir ypač svarbi parama iš didžiųjų šalių. Nuolat palaikome ryšį su jomis, ir informavau (A. Gurrią – red.), kad skiriame pakankamai lėšų sustiprinti atstovavimą Paryžiuje, kur yra šios organizacijos būstinė. Deriname su jais veiksmų planą, ir norėjosi išgirsti iš jo (A. Gurrios – red.), kokios perspektyvos, nes būdavo įvairių signalų. Ta plėtra paprastai labai sunkiai vyksta, buvo kalbų, kad procesas ne visus tenkina, kad yra per daug valstybių, per daug europiečių“, – pažymėjo ministras.

Anksčiau EBPO vadovas yra skelbęs, jog oficialios derybos dėl Lietuvos narystės organizacijoje turėtų prasidėti 2015 metų gegužę ar birželį, o EPBO nare šalis taps 2017 ar 2018 metais.

Šiuo metu EBPO turi 34 nares. Ši organizacija buvo įkurta 1961 metais kaip pamaina Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacijai (EEBO), administravusiai Marshallo planą – po Antrojo pasaulinio karo JAV pasiūlytą Europos ekonomikos atgaivinimo projektą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi