Lietuvoje

2014.09.13 11:31

Vėl siūlo mažinti rinkimų užstatą

BNS 2014.09.13 11:31

Finansinį barjerą kandidatų į savivaldybių tarybas ketinimų rimtumui patikrinti pastatę Seimo nariai sulaukė skundų dėl jo „aukščio“.

Finansinį barjerą kandidatų į savivaldybių tarybas ketinimų rimtumui patikrinti pastatę Seimo nariai sulaukė skundų dėl jo „aukščio“.

Beveik 5 tūkst. litų užstatą, privalomą partijoms sumokėti už kiekvieną sąrašo kandidatą, kurio pareigos nesuderinamos su tarybos nario, ketinama mažinti perpus, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Pagal naują, prieš tris mėnesius įteisintą tvarką, už kiekvieną Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) teikiamo sąrašo kandidatą, kurio pareigos nesuderinamos su savivaldybės tarybos nario pareigomis, partijos ar rinkimų komitetai privalo sumokėti dviejų vidutinių mėnesinio darbo užmokesčių (VMDU) užstatą – 4710 litų (1 VMDU lygus 2355 litams). Dar po vieną VMDU dydžio užstatą tradiciškai teks mokėti už bendrąjį sąrašą.

Mintis mažinti užstato dydį kilo valdančiosios Socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūno pavaduotojui Albinui Mitrulevičiui. Jo teigimu, pradėjus formuoti pretendentų į savivaldybių tarybas sąrašus paaiškėjo, kad dėl tokio milžiniško užstato žmonės tiesiog atsisako kandidatuoti. Jo nuomone, barjerai siaurina demokratijos ribas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.