Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.12 15:02

Diplomatijos vadovai sutaria: būtina didinti regiono saugumą

ELTA 2014.09.12 15:02

Regiono saugumo ir energetinio bendradarbiavimo klausimus bei šalių pastangas stabilizuoti padėtį Ukrainoje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė su Šiaurės ir Baltijos šalių kolegomis.

Regiono saugumo ir energetinio bendradarbiavimo klausimus bei šalių pastangas stabilizuoti padėtį Ukrainoje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė su Šiaurės ir Baltijos šalių kolegomis.

„Mūsų bendradarbiavimas ir glaudesnė tarpusavio integracija yra ypač svarbi stebint įvykius Rytų Ukrainoje. Turime dėti visas pastangas, kad bendra ES energijos rinka būtų baigta kurti kuo greičiau, o Šiaurės ir Baltijos regionas visiškai į ją integruotųsi“, – teigė L. Linkevičius rugsėjo 11–12 dienomis Taline vykusiame Šiaurės ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikime.

Pasak ministro, būtina užtikrinti sėkmingą strateginių energetikos projektų finansavimą. Ministras pakvietė regiono šalis pasinaudoti naujojo Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalo teikiamomis galimybėmis.

„Mes, Šiaurės ir Baltijos šalys, turime dėti daugiau pastangų, kad situacija Ukrainoje būtų stabilizuota. Reikia ne tik humanitarinės pagalbos, bet ir skubiai reformuoti gynybos sistemą bei teikti ekspertinę pagalbą Ukrainos vyriausybei.

Ką tik Velse pasibaigęs NATO šalių vadovų susitikimas leidžia mums tikėtis padidinti regiono saugumą, tačiau tam turime eiti išvien, dirbti kartu, įgyvendindami priimtus sprendimus, ir kaip įmanoma labiau įtraukti NATO partneres – Suomiją ir Švediją“, – teigė L. Linkevičius.

Ministras taip pat pabrėžė, kad dabar labiau nei bet kada Šiaurės ir Baltijos šalys turi būti vieningos ir siekti bendro regiono saugumo, o ne trumpalaikių ir ribotų tikslų.

Bendroje po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje visi aštuonių šalių ministrai paskelbė kreipimąsi į Rusijos Federaciją, reikalaudami nedelsiant išlaisvinti pagrobtą Estijos pareigūną ir užtikrinti saugų jo grįžimą į Estiją.

Daugelis ministrų taip pat išreiškė solidarumą su Lietuva dėl asmenų, atsisakiusių tarnauti sovietinėje kariuomenėje, persekiojimo.

Taline ministrai taip pat aptarė nestabilią Irako ir Sirijos padėtį bei kitus aktualius tarptautinės politikos klausimus.

Susitikimą rengė Estija, šių metų Šiaurės ir Baltijos šalių aštuonetuko (NB8) darbotvarkės koordinatorė. Kitais metais šios 1992-aisiais įsteigtos neformalaus bendradarbiavimo iniciatyvos darbotvarkę koordinuos Danija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi