Lietuvoje

2014.09.12 13:59

Teisėją D. Gudą iš pareigų siūloma atleisti savo noru

BNS2014.09.12 13:59

Penktadienį Teisėjų taryba pritarė, kad Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjas Dainius Gudas iš pareigų būtų atleistas pagal jo paties prašymą.

Penktadienį Teisėjų taryba pritarė, kad Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjas Dainius Gudas iš pareigų būtų atleistas pagal jo paties prašymą.

Anksčiau prezidentė Dalia Grybauskaitė į Tarybą buvo kreipusis patarimo dėl D. Gudo atleidimo iš pareigų pažeminus teisėjo vardą, tačiau šią savaitę ji pateikė naują dekretą, kuriuo pasiūlė atleisti teisėją iš pareigų savo noru.

Prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė žurnalistams sakė, kad prezidentė sutiko pakeisti formuluotę „vardan bendro gėrio“, kad „sistema apsivalytų kuo greičiau“.

„Matyt, teisėjas suprato, kad dirbti šioje sistemoje ir tarp garbingų žmonių dirbti nebegali dėl savo elgesio. Pateikė tokį prašymą ir prezidentė jį patenkino. Nuo to tik sveiksta sistema, kai žmonės pasitraukia iš jos“, – sakė R. Svetikaitė.

Ji teigė, kad teisėjo atleidimo formuluotė buvo pakeista ketvirtadienį.

Rugpjūčio pabaigoje šį klausimą svarsčiusi Teisėjų taryba sprendimo nepriėmė ir nutarė sušaukti neeilinį posėdį. Prieš tai taryba D. Gudo atvejį nagrinėjo du kartus.

D. Grybauskaitė inicijavo Marijampolės teisėjo D. Gudo atleidimą, gavusi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) medžiagą apie jo neteisėtus santykius su advokatu Vidmantu Knezevičiumi.

Anot Prezidentūros, STT pateikta informacija liudija apie su teisėjo etika nesuderinamus neformalius teisėjo D. Gudo ir jo artimo pažįstamo, advokato V. Knezevičiaus santykius, derinant procesinius klausimus, kuriuos sprendė teisėjas D. Gudas, o proceso dalyviams atstovavo advokatas V. Knezevičius.

Slaptą tyrimą, atskleidusį neteisėtus advokato ir teisėjo santykius, STT atliko gavusi prokurorų ir apygardos teismo sankcijas.

Kaip skelbė STT, sausio 27 dieną STT Kauno valdybos pareigūnai, įtardami prekyba poveikiu, sulaikė Marijampolėje dirbantį advokatą V. Knezevičių. Advokatas įtariamas, kad iš Marijampolės pataisos namuose atliekančių bausmę giminaičių galėjo gauti neteisėtą atlygį, pažadėjęs paveikti prokuratūros ir teismo darbuotojus priimti palankius sprendimus dėl jų lygtinio paleidimo į laisvę.

Vėliau nutartį dėl vieno asmens paleidimo anksčiau laiko panaikino Kauno apygardos teismas.

Šio nuteistojo giminaitė pareigūnams pasakojo, kad advokatas gavo 5 tūkst. litų, tačiau po nesėkmės 3 tūkst. litų grąžino.

V. Knezevičius šią vasarą baudžiamuoju įsakymu pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, jam skirta piniginė bauda.

D. Gudas jam mestus įtariamus neigia, jis tvirtino jokių pažeidimų ar nusikaltimų nepadaręs. Teisėjas sutiko būti atleistas, tačiau ne dėl nusižengimų teismų sistemai, o savo noru.

Baigęs teisėjo karjerą D. Gudas žurnalistams sakė eisiąs dirbti advokatu.

„Blogai vertinu“, – sakė apie eksteisėjo ateities planus iš žiniasklaidos sužinojusi prezidentės patarėja.

„Aš manau, kad teisininkų bendruomenė neturėtų įsileisti tokių žmonių  – prokuratūra, advokatūra, teismai neturėtų įsileisti tokių žmonių, kurie kelia abejonių“, – sakė prezidentės patarėja teisės klausimais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.