Lietuvoje

2014.09.12 13:33

Kauno kolegija reikalauja susimokėti už studijas negavus valstybės paskolos

BNS 2014.09.12 13:33

Kauno kolegija iš valstybės remiamas paskolas imančių studentų reikalauja sumokėti dalį mokesčio už studijas dar negavus paskolos.

Kauno kolegija iš valstybės remiamas paskolas imančių studentų reikalauja sumokėti dalį mokesčio už studijas dar negavus paskolos.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, valstybinė kolegija informavo, kad iki rugsėjo 15 d. studentams, kurie turi mokėti už mokslą, nesumokėjus dalies studijų kainos, t.y. 500 litų, jie bus braukiami iš studentų sąrašų.

Kaip nurodo dienraštis, apie išankstinius mokėjimus už mokslą imantiems paskolas kolegijos ir studento sutartyse neužsimenama. Ši taisyklė pritaikyta ne tik pirmakursiams, bet ir vyresnių kursų studentams.

Valstybinio studijų fondo (VSF) laikinasis direktorius Algis Zubrus vylėsi, kad kolegija atšauks šiuos reikalavimus.

Tuo metu kolegijos direktoriaus pavaduotojas komunikacijai Antanas Vaidelys tvirtina, jog taip norima apsidrausti nuo nesąžiningų studentų, kurie ima lankyti paskaitas vėliau nusprendžia nebeimti paskolos ir studijas nutraukia ir už gautą paslaugą nesumoka. Anot jo, iš maždaug 2300 įstojusiųjų pirmakursių apie 19 proc. yra nesumokėję už mokslus. Jis pabrėžė, kad tie, kurie tikrai neturi kur gauti 500 litų, bet yra motyvuoti mokytis, turėtų dėl išimtinių sąlygų tartis su fakultetų dekanais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.