Naujienų srautas

Lietuvoje2012.10.19 10:25

Politikams bedarbiams siūlo sriubos už savikainą

„Lietuvos rytas“ 2012.10.19 10:25

Po rinkimų už valdžios borto liksiantiems Seimo nariams neteks badauti. Tuo žada pasirūpinti 2010 metų rudenį per apkaltą mandato netekęs ir į viešojo maitinimo verslą nėręs Linas Karalius. 

Po rinkimų už valdžios borto liksiantiems Seimo nariams neteks badauti. Tuo žada pasirūpinti 2010 metų rudenį per apkaltą mandato netekęs ir į viešojo maitinimo verslą nėręs Linas Karalius.

Buvęs parlamentaras kreipėsi į politikus, kurie po šių rinkimų taip pat neteks Seimo nario mandato ir atsidurs gatvėje, siūlydamas paramą – sriubos lėkštę ir naminio alaus bokalą už pusę kainos

Vilniuje kavinę turintis L.Karalius tvirtino tikrai nesiekiantis pasityčioti iš buvusių kolegų: „Savo kailiu patyriau, ką reiškia pripratus prie gana neblogo atlyginimo ir santykinai sotaus gyvenimo vėliau likti bedarbiu ir atsidurti gatvėje be skatiko.“

Po apkaltos mandato netekęs buvęs „prisikėlėlis“ negalėjo pretenduoti į išeitinę kompensaciją, kurią gaus rinkimuose pralaimėję ar savo noru iš Seimo pasitraukiantys tautos išrinktieji.

Kad būtų lengviau, buvęs politikas su drauge susikrovė lagaminus ir išvyko į Vietnamą, kur ne tik daugiau saulės, bet ir pigesnis pragyvenimas: „Tai buvo geras sprendimas. Ten dirbau malonų darbą, buvo šilta ir niekas neslėgė.“

L. Karalius nesiūlo taip pasielgti ir kitiems buvusiems parlamentarams, bet juokėsi, kad solidžių kompensacijų jiems turėtų užtekti ilgam.

„Naudodamiesi mano pasiūlytomis nuolaidomis ir pasrėbti sriubos, ir liūdesį alaus bokale skandinti jie galės pusmetį“, – skaičiavo L. Karalius.

Sriuba politikams jo kavinėje kainuotų 2,5 lito, o alus – 2,25 lito. L. Karalius tvirtino, kad tokią nuolaidą taikys visiems iš Seimo išėjusiems kolegoms, nesvarbu, kokiai partijai jie priklauso ir kaip balsavo per jo apkaltą.

Verslininkas nesibaimina, kad dėl siūlomų nuolaidų jį gali ištikti bankrotas – sriuba ir alus buvusiems parlamentarams būtų parduodama už savikainą.

„Tik, duok Dieve, kad nors vienas ateitų“, – kalbėjo sostinės centre neseniai atidarytos kavinės šeimininkas, besitikintis išvysti bent Donaldą Meiželytę, kuri nutarė, kad jai pakaks vienos kadencijos Seime.

„Per ketverius metus atpratau vaikščioti į viešojo maitinimo įstaigas.  Kitas dalykas – nebegeriu, o jei ir išgeriu, – tik artimiausių draugų kompanijoje. Bet frakcijoje yra likęs L. Karaliui priklausantis Jėzaus Kristaus atvaizdas. Tai gal bus proga nueiti į kavinę ir jį sugrąžinti“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo D. Meiželytė, tiesiai neatsakiusi, ar atsilieps į L.Karaliaus kvietimą.

Be to, balsingoji politikos naujokė užsiminė, kad užvėrusi Seimo duris tikisi neprapulti: „Ką tik radau praleistų skambučių dėl užsakymų Naujųjų metų naktį. Doras ir sąžiningas žmogus darbo visada ras.“ 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23