Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Karinių pratybų metu sužeistas civilis rinko šovinių gilzes

Ketvirtadienį, prieš pat vidurnaktį, Gaižiūnų poligone vykstant taktinio kovinio šaudymo pratyboms buvo sužeistas vyras (gim. 1969 m.), atsitiktinai atsidūręs šaudymo zonoje. Sužeistasis buvo nugabentas į Jonavos ligoninę, jam buvo atlikta operacija. Šiuo metu, pasak medikų, vyro būklė stabili, pavojus jo gyvybei negresia.

Ketvirtadienį, prieš pat vidurnaktį, Gaižiūnų poligone vykstant taktinio kovinio šaudymo pratyboms buvo sužeistas vyras (gim. 1969 m.), atsitiktinai atsidūręs šaudymo zonoje. Sužeistasis buvo nugabentas į Jonavos ligoninę, jam buvo atlikta operacija. Šiuo metu, pasak medikų, vyro būklė stabili, pavojus jo gyvybei negresia.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, incidentas įvyko, kai šaudymus iš šaulių ginklų ir lengvųjų kulkosvaidžių atliko JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desanto brigados kuopos kariai, dislokuoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione.

Išgirdus sužeistojo šauksmą, nedelsiant buvo nutraukta ugnis. JAV kariai sužeistajam suteikė pirmąją medicininę pagalbą, buvo iškviesti Jonavos medikai.

Kaip sakė JAV kontingento vadas Toddas Brownas, šaudymo zonoje incidento metu buvo 10 karių. „Staga tarp taikinių iš medžių tankmės išbėgo žmogus. Jis buvo tamsiai apsirengęs, todėl jį buvo sunku iškart pamatyti. Kai jis sužeistas nukrito, nutraukėme pratybas, suteikėme pirmąją medicininę pagalbą. Vyras nešaukė, tik dejavo ir buvo sąmoningas“, – pasakojo karininkas.

Rinko šovinių gilzes

Paaiškėjo, kad sužeistas vyras vidurnaktį poligone rinko tūtas, kurias paskui ketino parduoti metalo supirkėjams.

„Tokią prielaidą galime daryti dėl to, kad sužeistas žmogus turėjo kuprinę, kurioje buvo daug tūtų. Galimai žmogus rinko metalo laužą. Tūtos yra pagamintos iš žalvario. Norime jam palinkėti kuo greičiau pasveikti ir reiškiame užuojautą šeimos nariams“, – sakė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas majoras Vytautas Baltrūnas.

Pasak karių, vietiniai gyventojai dažnai nepaiso draudžiančių vaikščioti ženklų, kurie stovi prie visų miško takų, kai vyksta pratybos. Žmonės skuba rinkti tūtas po pratybų, nes už jas metalo supirkimo punktuose gauna pinigų.

„Dėl to jie tarpusavyje konkuruoja ir rizikuodami neteisėtai ateina į poligoną“, – kalbėjo V. Baltrūnas.

Perspėja gyventojus

Kovinio šaudymo poligone metu pavojinga teritorija buvo paženklinta specialiaisiais įspėjamaisiais ženklais, informacija apie šaudymus skelbiama specialiuose informaciniuose stenduose, esančiuose visuose į poligoną vedančiuose keliuose.

Įvykį tiria Lietuvos kariuomenės karo policija ir Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Kovinio šaudymo pratybos Gaižiūnų poligone vyko nuo 20 val. 

Pagal galiojančias taisykles, kariniuose poligonuose ir pavojingose teritorijose asmenims lankytis leidžiama tik tuo metu, kai nevykdomos kovinio šaudymo pratybos.

Asmenys, besilankantys ar ketinantys lankytis pavojingose teritorijose, privalo susipažinti su informacinių ženklų stendais, kurie įrengti visuose į poligoną vedančiuose keliuose, ir, jei girdi karinėms pratyboms būdingą triukšmą (šūvius, karinių transporto priemonių ūžesį ir pan.), nedelsdami saugiai judėti iš pavojingų teritorijų. Tai pat jiems draudžiama judėti keliu ar taku tolyn, jei uždaryti pavojingą teritoriją žymintys užkardai, arba juos apeiti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi