Lietuvoje

2014.09.12 07:26

Teisėjų taryba ketina apsispręsti dėl D. Gudo atleidimo

BNS2014.09.12 07:26

Penktadienį Teisėjų taryba turėtų apsispręsti dėl Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjo Dainiaus Gudo.

Penktadienį Teisėjų taryba turėtų apsispręsti dėl Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjo Dainiaus Gudo.

Rugpjūčio pabaigoje šį klausimą svarsčiusi Teisėjų taryba sprendimo nepriėmė ir nutarė sušaukti neeilinį posėdį. Prieš tai taryba D. Gudo atvejį svarstė du kartus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė inicijavo Marijampolės teisėjo D. Gudo atleidimą, gavusi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) medžiagą apie jo neteisėtus santykius su advokatu Vidmantu Knezevičiumi.

Anot Prezidentūros, STT pateikta informacija liudija apie su teisėjo etika nesuderinamus neformalius teisėjo D.Gudo ir jo artimo pažįstamo, advokato V. Knezevičiaus santykius, derinant procesinius klausimus, kuriuos sprendė teisėjas D. Gudas, o proceso dalyviams atstovavo advokatas V. Knezevičius.

Slaptą tyrimą, atskleidusį neteisėtus advokato ir teisėjo santykius, STT atliko gavusi prokurorų ir apygardos teismo sankcijas.

Kaip skelbė STT, sausio 27 dieną STT Kauno valdybos pareigūnai, įtardami prekyba poveikiu, sulaikė Marijampolėje dirbantį advokatą V. Knezevičių. Advokatas įtariamas, kad iš Marijampolės pataisos namuose atliekančių bausmę giminaičių galėjo gauti neteisėtą atlygį, pažadėjęs paveikti prokuratūros ir teismo darbuotojus priimti palankius sprendimus dėl jų lygtinio paleidimo į laisvę.

Vėliau nutartį dėl vieno asmens paleidimo anksčiau laiko panaikino Kauno apygardos teismas.

Šio nuteistojo giminaitė pareigūnams pasakojo, kad advokatas gavo 5 tūkst. litų, tačiau po nesėkmės 3 tūkst. litų grąžino.

V. Knezevičius šią vasarą baudžiamuoju įsakymu pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, jam skirta piniginė bauda.

D. Gudas jam mestus įtariamus neigia, jis tvirtino jokių pažeidimų ar nusikaltimų nepadaręs. Teisėjas sutiko būti atleistas, tačiau ne dėl nusižengimų teismų sistemai, o savo noru.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt