Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.11 17:48

NATO specialiųjų operacijų kariai ruošiasi budėti greitojo reagavimo pajėgose

BNS 2014.09.11 17:48

Šią savaitę Lietuvoje ir Lenkijoje prasidėjo tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Kilnus kalavijas 2014“.

Šią savaitę Lietuvoje ir Lenkijoje prasidėjo tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Kilnus kalavijas 2014“.

Jose dalyvauja 1,7 tūkst. karių iš 15 valstybių. Tai – didžiausios šiais metais NATO specialiųjų pajėgų pratybos, kuriose vertinamas specialiųjų operacijų pajėgų karių pasirengimas reaguoti į grėsmes pagal NATO 5-ąjį (kolektyvinės gynybos) straipsnį, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Pratybose bus vertinamas Lenkijos specialiųjų operacijų pajėgų pagrindu sudarytas NATO greitojo reagavimo pajėgų specialiųjų operacijų pajėgų komponentas, kuris budėjimą pradės 2015 metų sausį. Kartu su Lenkijos kariais specialiųjų operacijų komponento vadavietėje keletą vadovaujančių pozicijų užims ir Lietuvos kariai.

„Šios pratybos – tai galutinis žingsnis ruošiantis budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose kitais metais. Tai ir puikus glaudaus bendradarbiavimo pavyzdys. Tokio lygio kariniuose mokymuose galime ne tik tobulėti, treniruotis, įgyti patirties, bet ir panaudoti šias žinias tiek tarptautinių operacijų metu, tiek ruošiantis šalies gynybai“, – KAM pranešime cituojamas Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariams vadovaujantis karininkas.

Šių pajėgų karių pavardės viešai neskelbiamos.

Dvi savaites pratybose kariai treniruosis operatyviai planuoti ir atlikti įvairias itin aukšto pasirengimo reikalaujančias specialiąsias operacijas.

Lietuvos ir Lenkijos poligonuose, taip pat Baltijos jūroje vykstančiuose mokymuose dalyvauja specialiųjų operacijų pajėgų kariai iš Estijos, Italijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kroatijos, Lietuvos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Slovakijos, Slovėnijos, Turkijos, Vengrijos ir Vokietijos.

Lenkijos Drawsko Pomorskie poligone pratyboms išskleista tarptautinė specialiųjų operacijų komponento vadavietė. Joje vienas aukščiausių pareigų vykdo ir Lietuvos kariai, kurie pratybų metu planuos ir skirs užduotis trims sausumos, vienai jūrinių operacijų ir vienai oro operacijų taktinei grupei.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi