Lietuvoje

2012.06.03 14:42

Vilniuje pradedantis veikti „Socialinis taksi“ veš už 3 Lt

LRT.lt2012.06.03 14:42

Fizinę negalią turintys vilniečiai nuo šiol galės internetu išsikviesti „Socialinį taksi“. Jo vairuotojas nuveš į reikalingą vietą, padės įlipti ir išlipti.

Fizinę negalią turintys vilniečiai nuo šiol galės internetu išsikviesti „Socialinį taksi“. Jo vairuotojas nuveš į reikalingą vietą, padės įlipti ir išlipti.

Tokia paslauga kainuos 3 litus, nepriklausomai nuo kelionės trukmės, teigiama Nacionalinio socialinės integracijos instituto pranešime.

Projekto atidarymo metu buvo vykdomas pirmasis „Socialinio taksi“ užsakomasis važiavimas. Pirmuoju klientu tapo „Gyvosios bibliotekos“ dalyvis ir pasaulio kultūrizmo čempionas Viktoras Topol.

„Dažnos iniciatyvos, kai neįgalieji apmokomi ar kitaip teikiamas įsidarbinimo palaikymas. Panašios geranoriškos pastangos nekeičia situacijos iš esmės, nes pagrindinis stabdis – ribotos galimybės nevaržomai judėti ir patekti tiek į savanoriško, tiek į apmokamo darbo vietas“, – pasakojo paslaugos sumanytojas Nacionalinio socialinės integracijos instituto programų vadovas Arūnas Survila.

„Socialinis taksi“ – tai socialinė inovacija, kuri užtikrina sėkmingą judėjimo negalią turinčių žmonių kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas. Nors tokios inovacijos poreikį rodo aibė objektyvių kriterijų, o efektyvumą demonstruoja užsienio praktika, Lietuvoje ji dar tik pradės savo pirmuosius žingsnius. 

„Išsikvietus „Socialinį taksi“ vairuotojas maloniai padės žmogui nusigauti iš namų iki automobilio“, – sakė A. Survila.  Anot jo, ši paslauga smarkiai prisidės prie neįgaliųjų integracijos problemų sprendimo iš esmės.

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6