Naujienų srautas

Lietuvoje2012.06.03 14:42

Vilniuje pradedantis veikti „Socialinis taksi“ veš už 3 Lt

LRT.lt 2012.06.03 14:42

Fizinę negalią turintys vilniečiai nuo šiol galės internetu išsikviesti „Socialinį taksi“. Jo vairuotojas nuveš į reikalingą vietą, padės įlipti ir išlipti.

Fizinę negalią turintys vilniečiai nuo šiol galės internetu išsikviesti „Socialinį taksi“. Jo vairuotojas nuveš į reikalingą vietą, padės įlipti ir išlipti.

Tokia paslauga kainuos 3 litus, nepriklausomai nuo kelionės trukmės, teigiama Nacionalinio socialinės integracijos instituto pranešime.

Projekto atidarymo metu buvo vykdomas pirmasis „Socialinio taksi“ užsakomasis važiavimas. Pirmuoju klientu tapo „Gyvosios bibliotekos“ dalyvis ir pasaulio kultūrizmo čempionas Viktoras Topol.

„Dažnos iniciatyvos, kai neįgalieji apmokomi ar kitaip teikiamas įsidarbinimo palaikymas. Panašios geranoriškos pastangos nekeičia situacijos iš esmės, nes pagrindinis stabdis – ribotos galimybės nevaržomai judėti ir patekti tiek į savanoriško, tiek į apmokamo darbo vietas“, – pasakojo paslaugos sumanytojas Nacionalinio socialinės integracijos instituto programų vadovas Arūnas Survila.

„Socialinis taksi“ – tai socialinė inovacija, kuri užtikrina sėkmingą judėjimo negalią turinčių žmonių kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas. Nors tokios inovacijos poreikį rodo aibė objektyvių kriterijų, o efektyvumą demonstruoja užsienio praktika, Lietuvoje ji dar tik pradės savo pirmuosius žingsnius. 

„Išsikvietus „Socialinį taksi“ vairuotojas maloniai padės žmogui nusigauti iš namų iki automobilio“, – sakė A. Survila.  Anot jo, ši paslauga smarkiai prisidės prie neįgaliųjų integracijos problemų sprendimo iš esmės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi