Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.11 16:15

Konservatoriai baiminasi rusiškos kompanijos prie Zoknių, premjeras žada aiškintis

BNS 2014.09.11 16:15

Opoziciniai konservatoriai nuogąstauja dėl Šiaulių valdžios pasirašyto investicinio projekto, išnuomojant žemę šalia Zoknių karinių oro pajėgų NATO bazės.

Opoziciniai konservatoriai nuogąstauja dėl Šiaulių valdžios pasirašyto investicinio projekto, išnuomojant žemę šalia Zoknių karinių oro pajėgų NATO bazės.

„Šiaulių savivaldybėje priimtas labai keistas sprendimas išnuomoti neaiškiai Rusijos kompanijai su neaiškiais projektais 30 ha žemės plotą šalia NATO karinės bazės. Ar jūs šitą situaciją sekate, ar jūs pasiruošęs stabdyti šitą projektą, ar tikrai žinant visas aplinkybes, tokie projektai gali būti realizuojami?“ – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime premjero klausė opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Premjeras Algirdas Butkevičius pažadėjo situaciją aiškinsis: „Pilno atsakymo nėra, bet tokia informacija yra pasiekusi mane, ir tikrai bus išsiaiškinta, ir bus pateiktas jums atsakymas“.

Šiaulių miesto savivaldybė pranešė pasirašiusi investicijų sutartį su bendrove „Rail Skyway Systems Ltd“. Savivaldybės pranešime skelbiama, kad pagal sutartį investuotojas įsipareigojo iki 2016 metų pabaigos žemės sklypuose sukurti ne mažiau kaip 50 naujų darbo vietų ir investuoti ne mažiau kaip 20 mln. litų.

Tuo metu konservatoriai tvirtina, kad šis projektas kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, nes prie Zoknių karinių oro pajėgų NATO bazės „neaiškaus kapitalo, spėjama, rusiško, įmonė ketina statyti „styginiais bėgiais“ riedančių traukinių laboratoriją“.

Pasak A. Kubiliaus, „bet kokių neaiškaus kapitalo įmonių objektai negali atsirasti strategiškai svarbioje Zoknių oro uosto aplinkoje“.

„Paanalizavus minėtą projektą ir jo vykdymo vietą yra pagrindo manyti, kad bandoma įrengti prieš NATO ir Lietuvos saugumą nukreiptą rusų valdomą Rusijos specialiųjų tarnybų veikimo metodais pagrįstą priedangos organizaciją“, – A. Kubilius cituojamas konservatorių išplatintame pranešime.

Šiaulių miesto vadovų sprendimą Seimo opozicijos lyderis vertina kaip nusikalstamą veiką, nukreiptą prieš Lietuvos saugumą, ignoruojant Rusijos agresyvios politikos kontekstą ne tik prieš Ukrainą, bet ir prieš Baltijos valstybes.

Šiaulių konservatoriai savo ruožtu ketvirtadienį kreipėsi į Šiaulių merą Justiną Sartauską bei administracijos direktorių Algimantą Beinoravičių, reikalaudami pateikti Valstybės saugumo departamento ir atitinkamos Krašto apsaugos tarnybos išvadas apie bendrovę „Rail Skyway Systems Ltd“, ar ji nekelia grėsmės valstybės ir NATO saugumui.

„2014 metų rugsėjo 9 dieną Šiaulių meras socialdemokratas J. Sartauskas ir laikinai einantis direktoriaus pareigas socialdemokratas A. Beinoravičius pasirašė investavimo sutartį dar negavę Nacionalinės žemės tarnybos leidimo dėl žemės nuomos sutarties 99 metams, nepatikrinę bendrovės kapitalo kilmės, nepasitarę su Krašto apsaugos ministerijos, NATO karinės aviacijos bazės, Valstybės saugumo departamento vadovais“, – Šiaulių konservatorių pranešime spaudai cituojamas skyriaus pirmininkas Tomas Petreikis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi