Lietuvoje

2014.09.11 11:49

A. Butkevičius: policijos sistemai reikalingas greitesnis apsivalymas

BNS 2014.09.11 11:49

Policijos sistemai reikalingas greitesnis apsivalymas nuo nesąžiningų ir neatsakingų pareigūnų, ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, komentuodamas antradienio vakarą girto pareigūno sukeltą mirtiną avariją.

Policijos sistemai reikalingas greitesnis apsivalymas nuo nesąžiningų ir neatsakingų pareigūnų, ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, komentuodamas antradienio vakarą girto pareigūno sukeltą mirtiną avariją.

„Artimiausiu metu policijoje dirbs vis daugiau atsakingesnių ir sąžiningesnių žmonių, bet tokie tikrai įvykiai užtraukia didžiulę gėdą visai policijos sistemai ir manau, kad reikalinga gal ir stipresnis ir greitesnis apsivalymas, turint informaciją, kad šitas žmogus, kuris padarė avariją, ir anksčiau buvo pastebėtas išgėręs“, – Žinių radijui sakė A. Butkevičius.

Jis teigė, kad generalinis policijos komisaras Saulius Skvernelis imasi teisingų priemonių užtikrinti, kad šis pokytis policijoje vyktų.

„S. Skvernelis per tą trumpą laikotarpį tikrai atleido daug policijos darbuotojų ir jis tikrai eina labai teisingu keliu: pradėjo didinti atlyginimus. (...) Manau, kad Policijos departamento vadovas turi labai ambicingą planą žiūrint į perspektyvą, bet puikiai suprantame, kad per vienerius metus tokioje didelėje struktūroje pokyčių irgi negali padaryti“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Jo vertinimu, Panevėžio miesto policijos komisariato viršininkas Vidas Sabonis teisingai pasielgė atsistatydinęs po pavaldinio sukeltos avarijos.

Antradienio vakarą Panevėžyje girtas policijos pareigūnas mirtinai sužalojo moterį ir vyrą, vienas vyras sužeistas. Nelaimė įvyko apie 20 val. 48 min. Panevėžyje, Nemuno gatvėje, pranešė Policijos departamentas. Pėstieji ėjo per pėsčiųjų perėją.

Nustatyta, kad automobilį vairavo ir eismo įvykį savo atostogų metu sukėlė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus vyresnysis tyrėjas V. S., gimęs 1968 metais. Taip pat paaiškėjo, kad vairuotojas automobilį vairavo būdamas neblaivus – jam nustatytas 1,42 promilės girtumas.

S. Skvernelis pranešė, kad 21 metus policijoje dirbęs V. S. nebe pirmą kartą padarė avariją būdamas neblaivus. Tiesa, įvykis nutiko prieš 14 metų, tuomet pareigūnas buvo pažemintas pareigose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.