Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Baigėsi tarptautinės pratybos „Kardų susikirtimas 2014“

LRT.lt2015.09.08 13:45

Trečiadienį JAV Sausumos pajėgų Europoje Jungtiniame tarptautiniame rengimo centre Vokietijoje baigėsi tarptautinės pratybos „Kardų susikirtimas 2014“ (angl. Saber Junction 2014).

Trečiadienį JAV Sausumos pajėgų Europoje Jungtiniame tarptautiniame rengimo centre Vokietijoje baigėsi tarptautinės pratybos „Kardų susikirtimas 2014“ (angl. Saber Junction 2014).

Tris savaites šalia Hohenfelso esančiame kariniame poligone vykdyti plataus spektro karines operacijas kartu su sąjungininkais treniravosi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniai – Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabas ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kuopa. Pratybose dalyvavo apie 6 tūkst. karių iš 16 valstybių, o Lietuvos karių – per 250, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos kariai vadovavo specialiai pratyboms iš JAV, Čekijos ir Slovėnijos batalionų suformuotai tarptautinei brigadai. Birutės ulonų bataliono kuopa pratybose dalyvavo JAV kavalerijos bataliono sudėtyje, o vienas to paties bataliono būrys imitavo priešiškų pajėgų veiksmus.

„Tai buvo unikalios pratybos, kuriose mes treniravomės veikti kartu su NATO sąjungininkais, vadovauti tarptautinei brigadai. Glaudus bendradarbiavimas, karių profesionalumas, geras komandinis darbas, kokybiškas planavimas ir savalaikis užduočių vykdymas leido mums pasiekti užsibrėžtą tikslą – sėkmingai įvykdyti tarptautinės brigados operacinį planą“, – sakė brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Raimundas Vaikšnoras.

Pasak plk. R. Vaikšnoro, mokymuose buvo nemažai iššūkių, nes teko veikti realioje, tikrovę ginkluotų konfliktų metu atspindinčioje aplinkoje, o padaliniai turėjo rasti optimalius sprendimus švelninant karinės intervencijos poveikį civilinei aplinkai.

„Norėdami pasiekti šį tikslą turėjome aktyviai bendradarbiauti ir nuolat koordinuoti savo veiksmus su menamais valdžios atstovais, dalyvauti susitikimuose su vietos savivaldos, vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų ir žiniasklaidos atstovais“, – apie pasibaigusias pratybas kalbėjo brigados „Geležinis Vilkas“ vadas. Jis taip pat pridūrė, kad kitas bene didžiausias iššūkis buvo susijęs su skirtinga šalių patirtimi, procedūromis ir tarpusavio sąveika, nes Brigados dydžio vienetą sudarė kariai iš daugiau nei dešimties šalių.

Pagal Lietuvos karių vadovaujamos tarptautinės brigados operacinį planą kariai treniravosi vykdyti puolimo, gynybos ir stabilizavimo operacijas. Pratybose brigados „Geležinis Vilkas“ štabas ir padaliniai tobulino vadovavimo ir kontrolės procedūras, tarpusavyje koordinavo veiksmus, priiminėjo taktinius sprendimus, planavo ir vykdė karines užduotis ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt