Lietuvoje

2015.09.08 13:45

J. Olekas: ES Ukrainai turi teikti ir humanitarinę pagalbą, ir karines priemones

BNS 2015.09.08 13:45

Europos Sąjunga (ES) Ukrainai turi teikti ir humanitarinę pagalbą, ir karines priemones, sako neformaliame Bendrijos gynybos ministrų susitikime Milane šią savaitę dalyvavęs Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Europos Sąjunga (ES) Ukrainai turi teikti ir humanitarinę pagalbą, ir karines priemones, sako neformaliame Bendrijos gynybos ministrų susitikime Milane šią savaitę dalyvavęs Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Antradienį ir trečiadienį Italijoje susitikę ministrai aptarė situaciją Ukrainoje, pristatytas Europos Vadovų Tarybos sprendimų įgyvendinimas, aptartas ES kovinių grupių panaudojimas, ES operacijų ir kiti svarbiausi Bendrosios saugumo ir gynybos politikos klausimai, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Kalbėdamas apie padėtį Ukrainoje, ministras J. Olekas teigė, kad reikia griežtinti ES taikomas sankcijas, o sprendimas dėl civilinės misijos Ukrainoje yra geras, bet tik nedidelis ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos žingsnis.

„Europos Sąjungos šalys turi teikti visapusišką pagalbą Ukrainai, įskaitant karines priemones. Lietuva jau suteikė Ukrainai humanitarinę pagalbą ir planuoja toliau didinti paramą. Svarbu užtikrinti Europos Sąjungos ir NATO veiksmų suderinamumą“, – per susitikimą kalbėjo J. Olekas.

Diskutuojant apie Europos Vadovų Tarybos (EVT) sprendimų įgyvendinimą, ministras J. Olekas akcentavo, jog rengiantis 2015 metų EVT diskusijai gynybos klausimais būtina įvertinti saugumo aplinkos pokyčius Europoje. Pasak ministro, šiame kontekste prioritetas turėtų būti teikiamas gynybinio bendradarbiavimo su Ukraina, Gruzija ir Moldova stiprinimui, ES ir NATO bendradarbiavimo gilinimui bei Europos saugumo strategijos peržiūrai.

Ministras taip pat pasisakė dėl ES atsako į kylančias saugumo grėsmes stiprinimo ir paragino Europos Komisiją bei Europos gynybos agentūrą sparčiau įgyvendinti praėjusių metų EVT sprendimus energetinio efektyvumo srityje.

Kartą per pusmetį ES Tarybai pirmininkaujančioje šalyje rengiamas neformalus ES Gynybos ministrų susitikimas, skirtas aptarti ES operacijas ir kitus svarbiausius Bendrosios saugumo ir gynybos politikos klausimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.