Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietus artimiausiu metu nesitrauks

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Trečiadienį ir ketvirtadienį mūsų šalyje bus lietinga, tačiau nešalta – termometrų stulpeliai kai kur pasieks ir 23 laipsnius šilumos. 

Trečiadienį ir ketvirtadienį mūsų šalyje bus lietinga, tačiau nešalta – termometrų stulpeliai kai kur pasieks ir 23 laipsnius šilumos.  

Kaip LRT radijui sakė sinoptikė Teresė Kaunienė, trečiadienį Lietuvos orus lems nedidelis ciklonas: „Per rytinį pakraštį banguos atmosferos frontas, orai bus gana nevienodi – ryte palis kur ne kur, bet matomumą sunkins rūkas. Dieną bus debesuota su pragiedruliais, daug kur sulauksime lietaus, bet vyraus trumpi ir negausūs lietūs“.  

Pietvakarinėje šalies pusėje, anot sinoptikės, kai kur ir visai nelis. Tuo metu rytiniuose rajonuose, arčiau atmosferos fronto, lietaus bus daugiausia. Čia gali lyti ir keletą kartų per dieną, ir vietomis netgi smarkiai.

Anot T. Kaunienės, išlieka ir perkūnijos tikimybė. Vėjas trečiadienį bus besikeičiančios krypties, nestiprus – 4–9 m/s. Temperatūra kils iki 17–22 laipsnių. Vis dėlto daugiausia vyraus 18–20 laipsnių šiluma.

Ketvirtadienį numatomi gana panašūs orai. „Naktį lietaus bus mažiau, daugiausiai rytinėje šalies pusėje. Vėl didelė rūko tikimybė daugelyje šalies vietovių. Vėjas išliks silpnas“, – prognozuoja sinoptikė.

Naktį oras atvės iki 8–13 laipsnių šilumos. Vėsiausia bus Žemaitijoje. Dieną vėl yra tikimybė sulaukti nedidelio lietaus, o pietvakariniuose rajonuose – net ir vidutinio intensyvumo. Numatoma temperatūra – 18–23 laipsniai šilumos.