Lietuvoje

2014.09.10 11:07

Opozicija pretenduos į Seimo vicepirmininko postą

ELTA2014.09.10 11:07

Seimo opozicija pretenduos į Seimo vicepirmininko postą.

Seimo opozicija pretenduos į Seimo vicepirmininko postą.

Tai prasidedant rudens sesijai žurnalistams patvirtino Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

„Frakcijos pozicija labai aiški, pagal Seimo statutą Seimo pirmininko pavaduotojai – bent du – turi būti nuo opozicijos, o pono J. Narkevičiaus mes tikrai nelaikome pavaduotoju nuo opozicijos. Niekas jo nedelegavo nuo opozicijos į šitą postą, todėl opozicijoje esantys Seimo nariai liberalai ir konservatoriai rinksis į bendrą posėdį ir priims sprendimą, ką opozicija deleguoja į Seimo Pirmininko pavaduotoją“, – trečiadienį žurnalistams sakė E. Masiulis.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad opozicijai priklauso dvi vicepirmininkų vietos.

„Kaip jau esu minėjusi, valdančioji dauguma nedeleguos (atstovų) į pavaduotojus, o Seimo opozicijai yra skirtos dvi vietos Seimo valdyboje. Tai yra du mano pavaduotojai ir Seimo opozicijos lyderis, jie patys turi susirinkti ir nutarti, ką deleguoja“, – žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Galiojančiame Seimo statute numatyta, kad Seimo Pirmininko pavaduotojų yra ne daugiau kaip septyni.

Šiuo metu Seimo Pirmininkė L. Graužinienė turi 6 pavaduotojus. Tai pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas ir pavaduotojai Irena Degutienė, Gediminas Kirkilas, Kęstas Komskis, Jaroslavas Narkevičius, Algirdas Sysas.

Viena Seimo vicepirmininko vieta atsilaisvino, nes Seimo Pirmininkės pavaduotojas liberalas Petras Auštrevičius tapo Europos Parlamento nariu.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA), kuriai atstovauja Seimo vicepirmininkas J. Narkevičius, nebeliko valdančiojoje koalicijoje.

Seime taip pat svarstoma Statuto pataisa, kurioje siūloma nuo 7 iki 6 sumažinti Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt