Lietuvoje

2014.09.10 15:05

Traukiasi Panevėžio miesto policijos komisariato vadovas

BNS, Rita Gečiūnaitė, DELFI.lt2014.09.10 15:05

Po girto pareigūno sukeltos avarijos iš pareigų traukiasi tiesioginis jo viršininkas – Panevėžio miesto policijos komisariato viršininkas Vidas Sabonis.

Po girto pareigūno sukeltos avarijos iš pareigų traukiasi tiesioginis jo viršininkas – Panevėžio miesto policijos komisariato viršininkas Vidas Sabonis.

Tai per spaudos konferenciją trečiadienį pranešė generalinis policijos komisaras Saulius Skvernelis.

Pasak jo, ketinimą trauktis iš pareigų pareiškė ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas, tačiau jo atsistatydinimo prašymas nebus patenkintas.

„Manau, kad šiuo atveju gali darbuotis apskrities viršininkas, juo labiau, kad paskirtas neseniai yra į šitą apskritį“, – sakė S. Skvernelis.

Policijos vadovo aiškinimu, tragišką avariją sukėlusiam pareigūnui gresia įkalinimas iki dešimties metų.

„Pareigūnas yra sulaikytas, bus sprendžiamas klausimas dėl jo suėmimo ir atsakomybės. Savaime suprantama, už eismo įvykį bus baudžiamoji – laisvės atėmimas iki dešimties metų. Savo ruožtu yra pradėtas tarnybinis patikrinimas, jis yra nušalintas nuo pareigų. Kas susiję su darbo santykiais, jie tikrai bus greitu laiku pabaigti, kadangi, kaip minėjau, bus pašalintas už pareigūno vardo diskreditavimą“, – sakė S. Skvernelis.

E. Lapinskas savo ruožtu spaudos konferencijoje sakė, kad V.Sabonis gali būti atleistas tik po tarnybinio patikrinimo.

„Yra pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl šito įvykio, ir tarnybinio patikrinimo metu bus taip pat analizuojama, kokios prevencinės priemonės vyko miesto policijos komisariate, kad būtų užkardyti šios rūšies pažeidimai. Po tarnybinio patikrinimo bus priimti atitinkami sprendimai“, – sakė E. Lapinskas.

Generalinis policijos komisaras pažymėjo, kad V.Sabonis turėtų liktų dirbti policijos sistemoje, tik eitų kitas pareigas.

„To žmogaus mes tikrai nemetame iš sistemos, jis tikrai tarnaus sistemoje, tik, matyt, dėl tam tikrų įsitikinimų jisai greičiausiai tarnaus nebe to komisariato viršininko pareigose“, – teigė S. Skvernelis.

Savo paties galimybes tęsti pareigas jis sakė paliekantis šalies vertinti valstybės vadovams.

„Šiandien tikrai man yra gėda ir būti su uniforma šita, aš atvirai tą sakau. Mano asmeniniai sprendimai emociniai turbūt būtų vienokie, bet bus priimti sprendimai, kurie šiandien valstybei ir valstybės vadovams bus naudingiausi ir teisingiausi. Taip kad bus priimtas toks sprendimas, koks bus reikalingas nepriklausomai nuo mano emocijų ir norų“, – sakė jis.

S. Skvernelis pažymėjo, kad jau praeitis yra situacija, kada girtavimas policijoje buvo sisteminis dalykas ir už tai grėsė tik pažeminimas pareigose.

„Iš tikrųjų mes, atrodo, padarėme, kas susiję su darbo santykiais, sistemą tokią, kur drastiškai su šituo dalyku kovojame, o apsaugoti, kas žmogui įvyks laisvalaikiu, mes tikrai negalime“, – kalbėjo jis.

Antradienio vakarą Panevėžyje girtas policijos pareigūnas mirtinai sužalojo moterį ir vyrą, vienas vyras sužeistas. Nelaimė įvyko apie 20 val. 48 min. Panevėžyje, Nemuno gatvėje, pranešė Policijos departamentas. Pėstieji ėjo per pėsčiųjų perėją.

Nustatyta, kad automobilį vairavo ir eismo įvykį savo atostogų metu sukėlė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus vyresnysis tyrėjas V. S., gimęs 1968 metais. Taip pat paaiškėjo, kad vairuotojas automobilį vairavo būdamas neblaivus – jam nustatytas 1,42 promilės girtumas.

Tyrėjas uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

S. Skvernelis pranešė, kad 21 metus policijoje dirbęs V.S. nebe pirmą kartą padarė avariją būdamas neblaivus. Tiesa, įvykis nutiko prieš 14 metų, tuomet pareigūnas buvo pažemintas pareigose.

„Gyvenime jis daro nebe pirmą klaidą. Jeigu tais laikais tokie sprendimai būtų buvę priimami kaip dabar, kai nepriklausomai nuo nuopelnų ir rango pareigūnai iškart šalinami nuo sistemos... Jeigu būtų buvęs toks sprendimas priimtas prieš 14 metų, šio įvykio nebūtų buvę“, – teigė policijos vadovas.

Prezidentė: turi atsakyti tiesiogiai susiję pareigūnai ir jų vadovai

Už dvi gyvybes nusinešusį įvykį Panevėžyje turi atsakyti tiesiogiai su juo susiję pareigūnai bei jų vadovai, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ji trečiadienį pareiškė užuojautą žuvusiųjų šeimų nariams bei artimiesiems.

Prezidentūros BNS perduotame komentare teigiama, jog prezidentė pareiškė, kad už tai privalo atsakyti tiesiogiai susiję pareigūnai bei jų vadovai, o Policijos departamento vadovybė turi imtis dar griežtesnių priemonių Lietuvos policijoje, kad tokie įvykiai nepasikartotų.

S. Skvernelis: man gėda dėl mano uniformos

Policijos generalinis komisaras S. Skvernelis, kalbėdamas apie tragediją Panevėžyje, pareiškė, kad gėdijasi dėvimos uniformos, nes tai ne pirmas skaudus atvejis, kai pareigūnas sukelia skaudžią avariją būdamas neblaivus.

Seniau taikytos nuobaudos pareigūnams ir padėjo Valerijui Salmonui iki šių dienų likti pareigūnų – 2000-aisiais nebuvo nuostatos, kad, jei pareigūnas įkliūva girtas, jis iš karto atleidžiamas iš tarnybos.

„Jei tuomet būtų buvę kaip dabar, šiandien apie tai nekalbėtume“, – sakė S. Skvernelis.

Anot policijos vadovo, nors V. Salmonas tragišką avariją padarė ne darbo, o atostogų metu, tai ne tik tarnybinis nusižengimas, žmonių netektis, bet ir policijos gėda. „Šiandien man gėda dėl mano uniformos“, – sakė S. Skvernelis. Visgi paklaustas, ar neketina trauktis iš pareigų, patikino, kad tai būtų tik emocinis sprendimas.

Panevėžio apskrities policijos viršininkas E. Lapinskas po šio baisaus įvykio norėjo palikti postą, tačiau, pasak S. Skvernelio, vadovų kaita realiai problemos neišspręs. Juolab, kad E. Lapinskas gana neseniai pradėjo darbą Panevėžio apskrityje, jis buvo rotuotas penkerių metų kadencijai.

Visgi vieno pareigūno likimas pakibo ant plauko. Nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. Panevėžio miesto komisariatui vadovaujantis Vidas Sabonis, anot S. Svernelio, nori palikti vadovo postą, nors iš sistemos išeiti neketina. Ar V. Sabonio prašymas pasitraukti iš posto bus patenkintas, anot generalinio komisaro, nuspręs E. Lapinskas, nes jis yra tiesioginis viršininkas.

Panevėžio apskrities vadovas sako, kad kol kas neskuba V. Saboniui sakyti nei taip, nei ne. „Tai bus nuspręsta atlikus tarnybinį patikrinimą“, – sakė E. Lapinskas.

Vidaus reikalų ministras trauktis neketina

Vidaus reikalų ministras „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas sako neketinantis trauktis iš pareigų po to, kai girtas policijos pareigūnas pėsčiųjų perėjoje partrenkė tris žmones ir du jų žuvo.

„Iš viso mano pavaldume yra apie 17 departamentų, vien kas liečia pareigūnus, tai yra šešios tarnybos, 23,5 tūkstančio (pareigūnų – red.), ir jei būtų taikomi tokie principai, ir kiekvienu atveju būtų uždavinėjamas klausimas, ministras negali būti vienu metu šalia 23 tūkstančių pareigūnų. Ne, aš trauktis nežadu, tai yra, manau, nekorektiškas klausimas“, – BNS paklaustas, ar neketina atsistatydinti, sakė ministras.

Ministras pažymėjo, kad atsakomybę prisiėmė tiesioginis avariją sukėlusio pareigūno viršininkas – atsistatydino Panevėžio miesto policijos komisariato viršininkas V. Sabonis.

Ministras komentuodamas situaciją taip pat pažymėjo, jog policijoje negailestingai žiūrima į neblaivius pareigūnus, nepriklausomai nuo jų rango, ir priminė istoriją, kai iš pareigų buvo atleistas neblaivus prie vairo sustabdytas Kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis.

„Visų pirma noriu atsiprašyti visų artimųjų. Tai įvyko ne tarnybos, atostogų metu, bet tai visiškai nepateisina situacijos, kuri pasitaiko tarp pareigūnų. Mes labai griežtai reaguojam, mes iš viso 44 asmenis pašalinom iš policijos už drausmės pažeidimus, kurio didžioji dalis sudaro, kai vairavo neblaivūs, nepriklausomai nuo rango“, – sakė D. A. Barakauskas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.