Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Prasidėjo Seimo rudens sesija

Seimas susirinko į eilinę rudens sesiją. Vienas pagrindinių šios sesijos darbų – kitų metų valstybės ir savivaldybių bei „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų tvirtinimas, euro įvedimui reikalingų įstatymų priėmimas.

Seimas susirinko į eilinę rudens sesiją. Vienas pagrindinių šios sesijos darbų – kitų metų valstybės ir savivaldybių bei „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų tvirtinimas, euro įvedimui reikalingų įstatymų priėmimas.

Su Seimo valdyba šią savaitę aptarti sesijos darbų susitikusi prezidentė pakvietė Parlamentą susitelkti dėl šalies saugumo, atsižvelgiant į geopolitinę situaciją.

Pirmajame posėdyje sesijos darbus pristatys Seimo pirmininkė, Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus – premjeras.

D. Grybauskaitė ragino nepasiduoti trumparegiškoms pagundoms

Rudens sesijos proga parlamentarus pasveikino ir Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė. Ji kvietė atlikti paskutinius paruošiamuosius darbus bendros Europos Sąjungos valiutos, euro, įvedimui.

„Europa patikėjo mūsų pasirengimu prisijungti prie euro zonos, įvertindama mūsų ekonominį ir finansinį stabilumą. Padarykime viską, kad Lietuvos žmonės pajustų euro naudą ir išvengtų nesusipratimų bei dirbtinai kylančių kainų“, – sveikinime rašo prezidentė.

D. Grybauskaitė taip pat ragino nepasiduoti trumparegiškoms pagundoms ir žvelgti toliau negu artėjantys merų ir savivaldybių tarybų rinkimai.

„Tegul pirmasis Lietuvos biudžetas eurais bus racionalus, subalansuotas ir lemiantis ilgalaikę valstybės pažangą“, – linki valstybės vadovė.

Prezidentė pabrėžė ir valstybės saugumo, finansavimo krašto gynybai didinimo svarbą.

„Ne tik siekdami įrodyti NATO partneriams, kad rimtai žiūrime į Lietuvos ir visos transatlantinės bendrijos gynybą, bet ir stiprindami pasitikėjimą mūsų kariais ir demonstruodami visam pasauliui, jog Lietuva visada kovos iki galo“, – tikina D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė džiaugėsi, kad po ekonominės krizės Lietuva atsitiesė pavyzdingai. Esą dabar jau metas sugrąžinti sumažintas pensijas senjorams, spręsti mažiausias pajamas gaunančių žmonių problemas, daugiau dėmesio skirti regionų plėtrai.

„Kad kiekvienas Lietuvos pilietis jaustų, jog gyvena valstybėje, kuri suteikia ne tik laisves, bet ir galimybes kurti saugų, orų ir visavertį gyvenimą“, – teigiama D. Grybauskaitės sveikinime.

Prezidentė taip pat priduria, kad yra pasirengusi bendradarbiauti ir tartis su visomis frakcijomis, su Seimo dauguma ir opozicija.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi