Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Trišalė taryba nesvarstė klausimo dėl pedagogų streiko

BNS 2015.09.08 13:45

Trišalė taryba antradienį nutarė nesvarstyti klausimo dėl švietimo šakos streiko skelbimo – nuspręsta palaukti derybų su Vyriausybe pabaigos.

Trišalė taryba antradienį nutarė nesvarstyti klausimo dėl švietimo šakos streiko skelbimo – nuspręsta palaukti derybų su Vyriausybe pabaigos.

Vienas iš streiko organizatorių, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas BNS sakė, kad kreipimasis į Trišalę tarybą tebuvo formalumas – esą jos pritarimas nebūtinas streikui.

„Trišalė taryba, kaip žinote, atsisakė tą klausimą svarstyti, bet mes laikome, kad įvykdėme Darbo kodekso reikalavimą kreiptis dėl svarstymo. Trišalė taryba gali neapsvarstyti ir šimtą metų to klausimo, iš tikrųjų mes gi negalime priversti ją apsvarstyti, mes tik galime kreiptis į ją“, – aiškino A. Navickas.

Jo teigimu, prie įspėjamojo streiko spalio 1-ąją, negalutiniais duomenimis, ketina prisidėti iki šimto mokyklų.

Premjeras Algirdas Butkevičius rugpjūčio pabaigoje sudarė darbo grupę, kuri turi parengti siūlymus dėl mokinių ugdymo kokybės ir mokytojų socialinių sąlygų gerinimo.

Kaip žurnalistams po pirmojo šio darbo grupės posėdžio praėjusią savaitę sakė jai vadovaujantis švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, pirmieji sprendimai joje turėtų būti priimti dar iki tvirtinant kitų metų biudžetą, o derybos turėtų baigtis iki kitų metų vasario 1-osios.

Į šią darbo grupę įtrauktas ir A. Navickas, kurio teigimu, nuo įspėjamojo streiko jam besirengiančius pedagogus sulaikytų mokinio krepšelio dydžio atstatymas iki 3374 litų. Profsąjungų teigimu, tam reikėtų iki 1 mlrd. litų papildomų biudžeto lėšų. Dabar mokinio krepšelis siekia 3348 litus ir nuo kitų metų numatoma jį didinti 15 litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.