Lietuvoje

2012.10.18 08:14

Bus tariamasi dėl piktnaudžiavimo atvejų Seimo rinkimuose

ELTA, DELFI.lt 2012.10.18 08:14

Premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį kviečia Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovą Zenoną Vaigauską, generalinį prokurorą Darių Valį ir policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį pasitarti dėl piktnaudžiavimo atvejų Seimo rinkimuose.  

Premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį kviečia Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovą Zenoną Vaigauską, generalinį prokurorą Darių Valį ir policijos generalinį komisarą Saulių Skvernelį pasitarti dėl piktnaudžiavimo atvejų Seimo rinkimuose.

„Faktai apie balsų pirkimą man, kaip ir visai visuomenei, kelia didelį susirūpinimą, todėl ketvirtadienį kviečiu pasitarimui teisėsaugos ir VRK vadovus. Su jais aptarsime priemones, kaip sustabdyti nesąžiningą veiklą – reikia padaryti viską, kad nebūtų pagrindo suabejoti žmonių valios išreiškimu rinkimuose“, – Vyriausybės pranešime spaudai cituojamas A. Kubilius.                            

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia laukianti, kad partijos prisiims atsakomybę už „galimai neskaidrius savo atstovų veiksmus“.

Prezidentė reiškia principingą nuomonę dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo. Šalies vadovė taip pat užsimena, kad priežiūros institucijos ir teisėsauga turi „dar neišnaudotų“ priemonių kovoje su šiuo reiškiniu.

„Įvertinti užfiksuotus rinkimų tvarkos pažeidimus privalo teisėsaugos institucijos ir VRK. Tam jos turi efektyvių ir dar neišnaudotų svertų ir priemonių. Visos politinės partijos turi prisiimti politinę atsakomybę už galimai neskaidrius savo atstovų veiksmus“, – delfi.lt prezidentės spaudos tarnybos atsiųstame komentare teigia D. Grybauskaitė.

Anksčiau trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas konservatorius Arvydas Anušauskas teigė, kad galimas balsų pirkimas per rinkimus kelia pavojų nacionaliniam saugumui.

NSGK bendru sutarimu nusprendė atkreipti į tai Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės dėmesį.

Trečiadienio posėdyje NSGK nariai pažymėjo, kad spalio 14 d. Seimo rinkimų metu nustatyti rinkėjų papirkinėjimo atvejai gali sukelti rimtų neigiamų padarinių.

„Atsižvelgiant į artėjantį antrąjį Seimo rinkimų turą, būtina nedelsiant priimti sprendimus šiuo klausimu“, – akcentavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.    

Trečiadienį Seimo Pirmininkė Irena Degutienė teigė, kad teisėsaugos institucijos turėtų kuo greičiau ištirti galimus Seimo rinkimų balsų pirkimo atvejus.

„Kai kam susidarė įspūdis, kad rinkimai Lietuvoje organizuojami pirmą kartą“, – teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vicepirmininkė.

V. Uspaskichas: norima pašalinti politinį konkurentą

Tuo metu Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas naujienų agentūrai BNS teigė, kad akcentuojant Seimo rinkimų tvarkos pažeidimus ir raginant dėl jų surengti Valstybės gynimo tarybos posėdį, norima iš tolesnės kovos pašalinti politinį konkurentą – jo vadovaujamą partiją. 

„Tai eilinis politinis žaidimas. Jie nori pašalinti politinį konkurentą“, – BNS sakė V. Uspaskichas, praneša portalas delfi.lt.

Darbo partijos pirmininkas, pasitvirtinus faktams, kad kai kurie Darbo partijos nariai papirkinėjo rinkėjus, žada asmeniškai kelti klausimą dėl įstatymus pažeidusių narių šalinimo iš partijos.

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie tai, kad kai kurie Darbo partijos nariai galimai papirkinėjo rinkėjus, Darbo partijos pirmininkas pareiškė, kad tai meta šešėlį partijos autoritetui. Todėl Darbo partija, pasak išplatinto pranešimo spaudai, prašo už šių įvykių tyrimą atsakingas valstybės institucijas kuo greičiau pateikti savo tyrimų išvadas.