Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.09 14:54

Kaune – dvi naujos akademinės erdvės

LRT.lt 2014.09.09 14:54

Kaunas ir toliau pateisina savo kaip studentų miesto vardą – penktadienį čia bus pristatytos dvi naujos, modernios akademinės erdvės, skelbiama prane6ime spaudai. 

Kaunas ir toliau pateisina savo kaip studentų miesto vardą – penktadienį čia bus pristatytos dvi naujos, modernios akademinės erdvės, skelbiama prane6ime spaudai. 

Rugsėjo 12 d. 10 val. iškilmingoje ceremonijoje bus įkasta simbolinė kapsulė būsimo studijų ir mokslo centro pastato vietoje V. Putvinskio gatvėje, tuo tarpu 11 val. Jonavos gatvėje bus oficialiai pristatytas jau veikiantis renovuotas, šiuolaikiškas dviejų fakultetų pastatas.

Naujose erdvėse įsikurs Vytauto Didžiojo universiteto akademinė bendruomenė. Abiejose iškilmėse penktadienį dalyvaus ir sveikinimo kalbas sakys ne tik VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, bet ir LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, architektė Gražina Janulytė-Bernotienė ir VDU kapelionas Algirdas Akelaitis.

Jonavos g. 66 esančiame pastate jau verda akademinis gyvenimas – modernia studijų ir mokslo aplinka džiaugiasi VDU Socialinių mokslų ir Teisės fakultetų studentai. Pasak Socialinių mokslų fakulteto dekano prof. Jono Ruškaus, fakultetų rūmuose studentams bus suteiktos patogios sąlygos veiklai, kūrybai ir savirealizacijai: ne tik studijuoti, bet ir kurti bendrus projektus, rengti koncertus, filmų peržiūras, studentiškų organizacijų veiklas. 

„Naujųjų rūmų koncepcija yra sukurti mini-universitetinį miestelį (angl. campus), kuriame bendruomenė galėtų skirti dėmesį studijoms ir akademiniam bendravimui. Pastatas yra visiškai prieinamas negalią turintiems asmenims, čia yra biblioteka, veiks valgykla, kavinė, yra du akademinio stiliaus kiemeliai, kuriuose galima vesti užsiėmimus ir neformalius renginius“, – paaiškino prof.  J. Ruškus.

Tuo tarpu vis dar statomame daugiafunkciniame studijų ir mokslo centre (V. Putvinskio g. 23) įsikurs Pasaulio lietuvių akademija, Baltijos šalių doktorantūros mokykla, mokslo klasteriai. Čia bus įrengtas Studijų ir mokslo išteklių centras, studijų, tyrimų laboratorijos, bus plėtojamos lituanistikos ir baltistikos studijos.

Pastato projektą rengianti architektė Gražina Janulytė-Bernotienė tvirtina, kad jo pagrindiniai prioritetai remiasi ekologišku, gamtą tausojančiu principu „Mąstome žaliai“. „Mums svarbi Kauno kaip „žaliojo miesto“ vidinė ekologinė plėtra, esama miestovaizdžio vienovė: žali Žaliakalnio šlaitai, gausūs želdiniai gatvėse, skveruose, soduose. Universiteto aplinkos vertybė – tarpukario moderniosios architektūros išskirtinės reikšmės pastatų gretimybė. Taip pat ieškome pusiausvyros tarp vietos savitumo išsaugojimo ir naujų urbanistinių, architektūrinių idėjų“, – sakė architektė.

Atkūrimo 25-metį šiemet pažymėjęs Vytauto Didžiojo universitetas dar gegužės pabaigoje iškilmingai atsinaujino – tuomet Senamiestyje buvo atidarytas naujas Menų fakulteto pastatas (Muitinės g. 7), skirtas ne tik studijoms, tyrimams, bet ir įvairioms viešoms, meninėms veikloms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi