Lietuvoje

2014.09.09 14:47

Prezidentė priėmė Norvegijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

LRT.lt 2014.09.09 14:47

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Norvegijos ambasadoriaus Dago Malmerio Halvorseno skiriamuosius raštus.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Norvegijos ambasadoriaus Dago Malmerio Halvorseno skiriamuosius raštus.

Prezidentė su naujuoju ambasadoriumi aptarė glaudų Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą, Lietuvos ir Norvegijos ekonominių santykių stiprinimo galimybes, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose. Pasak šalies vadovės, Norvegija yra svarbi Lietuvos partnerė įgyvendinant strateginius projektus, rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

Susitikime kalbėta apie saugumo klausimus, kurie šiuo metu Lietuvai yra aktualūs. Prezidentė pabrėžė, jog Lietuva vertina Norvegijos sprendimą dalyvauti Baltijos valstybių oro policijos misijoje 2015 metais.

Susitikimo metu aptartas stiprėjantis ekonominis bendradarbiavimas. Palyginti su 2012 m., Lietuvos eksportas į Norvegiją išaugo net 15 proc., o per pastaruosius penkerius metus šalyje padvigubėjo Norvegijos investicijų.

1953 m. gimęs ambasadorius yra vedęs, turi du sūnus ir dukrą. Dagas Malmeris Halvorsenas baigė istorijos studijas Oslo universitete ir pradėjo dirbti Norvegijos užsienio reikalų ministerijoje. Ambasadorius kalba anglų, prancūzų, rusų, lenkų, vokiečių, makedonų kalbomis.