captcha

Jūsų klausimas priimtas

VRK prašoma panaikinti rinkėjų papirkimo organizavimu įtariamo kandidato į Seimą R. Podolskio teisinę neliečiamybę

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) prašoma panaikinti rinkėjų papirkimo organizavimu įtariamo kandidato į Seimą Rimvydo Podolskio teisinę neliečiamybę.  
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) prašoma panaikinti rinkėjų papirkimo organizavimu įtariamo kandidato į Seimą Rimvydo Podolskio teisinę neliečiamybę. Su tokiu prašymu į VRK kreipėsi Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuroras Genadijus Jefimovas, įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise.

Antradienį Zarasų apylinkės teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuroro prašymą ir pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjo nusikaltimų piliečių rinkimų teisėms, Seimo rinkimų ir referendumų tvarkai baudžiamąją bylą, kurioje Zarasų miesto 37 metų gyventojas R. G. įtariamas papirkimu trukdęs asmenims realizuoti savo teisę rinkti.

Prokurorai prašė teisiamąjį pripažinti kaltu ir skirti dvejų metų laisvės apribojimo bausmę. Nuosprendį teismas numato skelbti penktadienį.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad spalio 10 ir 11 dienomis Zarasuose R. G., paprašytas kandidato į 2012 metų Lietuvos Respublikos Seimo narius papirkti asmenis ir tikėdamasis gauti sau materialinį atlygį, keliems asmenims pažadėjo atsilyginti po 10 litų, jei jie balsuos už numeriu „3“ pažymėtą Darbo partiją ir Darbo partijos kandidatą. Papirkti asmenys įvykdė prašymą, ir jiems buvo sumokėta.

Ikiteisminį tyrimą dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise ir rinkėjų papirkimo per dvi dienas atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėja, tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuroras.

Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokurorai Zarasuose organizuoja ir kontroliuoja dar du ikiteisminius tyrimus dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise.

Už papirkimą arba apgaulės būdu trukdymą piliečiui realizuoti savo teisę rinkti, būti išrinktam arba dalyvauti referendume baudžiama viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.                            

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Seimo rinkimai 2012

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close