Lietuvoje

2012.10.17 16:05

Seimas ratifikavo susitarimą dėl tilto per Nemuną tarp Panemunės ir Sovetsko statybos

ELTA 2012.10.17 16:05

Seimas ratifikavo Lietuvos ir Rusijos vyriausybių susitarimą dėl tilto per Nemuną tarp Panemunės ir Sovetsko bei jo prieigų statybos.  

Seimas ratifikavo Lietuvos ir Rusijos vyriausybių susitarimą dėl tilto per Nemuną tarp Panemunės ir Sovetsko bei jo prieigų statybos. Už šį dokumentą trečiadienį balsavo 76 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 2 parlamentarai.

2011 m. spalio 4 d. Klaipėdoje pasirašyto susitarimo tikslas - tilto per Nemuną bei jo prieigų statybos darbai, taip pat Lietuvos ir Rusijos automobilių kelių valstybės sienos perėjimo punkto infrastruktūros plėtra (Panemunės ir Sovetsko aplinkkeliuose). Susisiekimo viceministras Arūnas Štaras, pristatydamas susitarimą parlamentui, yra pažymėjęs, kad naujas tiltas turėtų pakeisti dabar egzistuojantį tarp Pagėgių ir Sovetsko.

„Šitas tiltas yra avarinės būklės, tai buvo pastebėta jau senokai, todėl kyla poreikis statyti naują tiltą. Pradiniai derybiniai kontaktai vyko prieš dešimtį metų. Per dešimt metų pavyko pasiekti susitarimą, susitarimas yra pasirašytas atitinkamų ministrų“, – yra sakęs A. Štaras. Pasak viceministro, bendras tilto ilgis yra 280,5 m, Rusijos teritorijoje – 122 m, Lietuvos teritorijoje - 157 m.

Susitarimas numato galimybę įsteigti bendrą komisiją ir bendradarbiauti statant tiltą ir tvarkant jo prieigas.