Lietuvoje

2014.09.09 10:06

Nedrausmingiems parlamentarams vėl ruošiamos sankcijos

BNS 2014.09.09 10:06

Seimo nariai, piktybiškai nelankantys posėdžių ir taip trikdantys svarbių sprendimų priėmimą, išvedė iš kantrybės parlamento vadovybę.

Seimo nariai, piktybiškai nelankantys posėdžių ir taip trikdantys svarbių sprendimų priėmimą, išvedė iš kantrybės parlamento vadovybę.

Nedrausmingus politikus svarstoma pažaboti nuobaudomis, tarp kurių – algų mažinimas, viešinimas, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Kaip teigia dienraštis, toli gražu ne visi tautos išrinktieji pareigingai lanko Seimo plenarinius, komitetų ar komisijų posėdžius, o dėl prasto lankomumo stringa svarbūs darbai. Tuo dar pavasarį ypač skundėsi Seimo Užsienio ir Europos reikalų komitetų nariai.

Prasidėjus parlamento rudens sesijai tikimasi priimti sprendimus, kurie padėtų pagerinti plenarinių ir komitetų posėdžių lankomumą. Viena iš svarstomų sankcijų – algų mažinimas tam tikra suma už kiekvieną praleistą plenarinį ar komiteto posėdį, dienraščiui patvirtino Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Šiuo metu piniginės nuobaudos taikomos tik Seimo nariams, be pateisinamos priežasties praleidusiems daugiau kaip pusę plenarinių posėdžių, kuriuose iš anksto buvo numatytas ir įvyko balsavimas dėl teisės aktų priėmimo. Tokiems parlamentarams to mėnesio atlyginimas mažinamas trečdaliu.

Seime jau būta iniciatyvų griežčiau vertinti parlamentarus už praleistus posėdžius, tačiau tokios Seimo statuto pataisos nebuvo priimtos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.