Naujienų srautas

Lietuvoje2012.10.17 12:15

A. Zuoko koalicijos pamatus pradės klibinti nuo interpeliacijos R. Adomavičiui

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija Vilniaus miesto taryboje mero Artūro Zuoko suburtos koalicijos pamatus pradės klibinti nuo interpeliacijos įtarimų sulaukusiam socialdemokratų vicemerui Romui Adomavičiui. Tai DELFI patvirtino konservatorių frakcijos seniūnas Valdas Benkunskas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija Vilniaus miesto taryboje mero Artūro Zuoko suburtos koalicijos pamatus pradės klibinti nuo interpeliacijos įtarimų sulaukusiam socialdemokratų vicemerui Romui Adomavičiui. Tai DELFI patvirtino konservatorių frakcijos seniūnas Valdas Benkunskas.

„Interpeliacijos tekstas paruoštas vicemerui R. Adomavičiui. Šitas klausimas daug svarbesnis, nes žmogus, sulaukęs tokių rimtų korupcinių įtarimų, negali eiti savo pareigų“, – sakė V. Benkunskas.

Primenama, kad norint užregistruoti interpeliacijos tekstą vicemerui, po interpeliacijos tekstu reikia surinkti ne mažiau nei 17 nepasitikėjimą remiančių parašų. Mero pavaduotojas galėtų būti atstatydintas, jeigu už tai balsuotų ne mažiau nei 26 savivaldybės tarybos nariai.

Konservatoriai miesto taryboje turi 10 mandatų ir kartu su 4-ias „Tvarkos ir teisingumo“ atstovais dirba opozicijoje.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos seniūnas Bronius Cicėnas DELFI patvirtino, kad „tvarkiečiai“ prisidės prie R. Adomavičiaus atstatydinimo.

„Šiandien tarybos posėdyje, kaip matyti, bus priimtas sprendimas dėl R. Adomavičiaus atstatydinimo iš „Vilniaus vandenų“ stebėtojų tarybos ir visų komisijų, o kadangi teisėsaugos institucijos atlieka darbą, tai išsiaiškinus situacija jam tikriausiai bus pateikta interpeliacija. Parašų rinkimas pradėtas. Mes palaikome, tokie žmonės negali dirbti“, – sakė B. Cicėnas.

A. Zuoko „Taip“ taryboje turi 13 vietų, Darbo partija – 8, socialdemokratai – 5, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – 9, Rusų Aljansas – 2.

„Užregistruoti interpeliaciją mums reikia 17-os parašų. Mes turime 14-a ir ieškosime, kas prisijungtų iš pozicijos“, – sakė V. Benkunskas.

Jo teigimu, dalis pozicijos atstovų yra žadėję, kad parems interpeliaciją R. Adomavičiui, tačiau kol kas tai tik pažadai.

„Tai tiesiog bus įvertinimas. Jeigu daugumai R. Adomavičiaus situacija neatrodo keista ir jiems atrodo, kad toks žmogus gal užimti vicemero pareigas, tai vėl gi – įvertinimas. Jeigu korupcija nėra pagrindas trauktis iš pareigų, tai kas tuomet gali būti tuo pagrindu?“ – klausė konservatorių frakcijos seniūnas.

Paklaustas, ar gali būti organizuojama interpeliacija A. Zuokui, konservatorius sutiko, kad tai ilgojo laikotarpio tikslas, tačiau, jo teigimu, norint organizuoti mero nušalinimą reikia būti tvirtai sutarus dėl naujos koalicijos.

„Interpeliacija merui yra ateities klausimas, kadangi nepasitikėjimas merui nėra savaime užsibaigiantis reikalas – reikia kalbėti tada apie naujos koalicijos formavimą. Čia šiek tiek ilgiau trunkantis procesas ir galbūt viskas pajudės po antrojo Seimo rinkimų turo, kai susidėlios visa nacionalinė koalicija – tada šis klausimas spręsis iš esmės“, – teigė V. Benkunskas.

DELFI primena, kad R. Adomavičius įtariamas už kyšį žadėjęs paveikti „Vilniaus vandenų“ vadovą Valentiną Miltienį, kuris esą turėjo padėti bendrovei „Utenos melioracija“ laimėti bendrovės vykdomą viešąjį pirkimą dėl vandentiekio ir nuotekų tinklų naujos statybos bei renovacijos Trakų Vokėje.

„Utenos melioracijos“ interesams neoficialiai atstovavo buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas, socialdemokratas Darius Norkus, iš kurio, kaip manoma, R. Adomavičius ir gavo 40 tūkst. litų pakišą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi