Lietuvoje

2012.10.18 08:14

Vilniaus rinkimų apylinkėje – dešimtys biuletenių šiukšliadėžėje

Liepa Želnienė, 15min.lt2012.10.18 08:14

Vilniaus Šeškinės apygardos rinkimų komisija pakraupusi – Dūkštų rinkimų apylinkės rinkėjų balsai atsidūrė šiukšliadėžėje. Dėl to galimai atsakingas vienas iš Šeškinės apylinkių komisijų pirmininkų – Andrejus Časnovičius. Vyriškis nušalintas nuo pareigų.

Vilniaus Šeškinės apygardos rinkimų komisija pakraupusi – Dūkštų rinkimų apylinkės rinkėjų balsai atsidūrė šiukšliadėžėje. Dėl to galimai atsakingas vienas iš Šeškinės apylinkių komisijų pirmininkų – Andrejus Časnovičius. Vyriškis nušalintas nuo pareigų.

Šeškinės apygardos rinkimų komisijos pirmininkas, susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio patarėjas Martynas Čerkauskas 15min.lt teigė, kad šiukšliadėžėje atsidūrę biuleteniai rinkimų rezultatams įtakos neturės – visi jie buvo sugadinti.

Nepaisant to, į šiukšlių dėžę rinkimų biuletenių mesti negalima – visi jie turi būti pristatyti rinkimų apygardos komisijai.

„Turėjome dvi problemines apylinkes, kurios niekaip negalėjo suskaičiuoti balsų iki vėlyvo pirmadienio ryto. Apie pirmadienio vidurdienį šios apylinkės komisija atvažiavo pas mus į apygardą ir pasakė, kad jie nesugeba suskaičiuoti balsų, kad nesueina galai, programa rodė klaidas. Mes perskaičiavome viską ir pamatėme, kad trūksta biuletenių fiziškai“, – 15min.lt pasakojo Šeškinės rinkimų apygardos komisijos pirmininkas M. Čerkauskas.

Pasak jo, Dūkštų rinkimų apylinkės komisijos pirmininkas pats dingusių biuletenių nesivargino ieškoti. Pirmadienį 7 val. ryto jis nutraukė skaičiavimo darbus komisijos nariams pareiškęs, kad turi kitų reikalų.

Apygardos komisijai kilo mintis nuvykti į mokyklą, kurioje vyko balsavimas. Ten esančioje šiukšliadėžėje tarp kitų nereikalingų popierių rasti ir 50 dingusių biuletenių.

„Matosi, kad aplaidžiai yra dirbama. Pirmininko elgesys buvo neadekvatus, požiūris keistas, tai nutarėme, kad reikia jį nušalinti nuo pareigų“, – sakė M. Čerkauskas.

Pasak jo, net ir A. Časnovičių delegavusios partijos „Tvarka ir teisingumas“ nenustebino tai, kad vyriškas apylinkės rinkimų komisijai vadovavo aplaidžiai.

„Kai vyko balsų perskaičiavimas atėjo partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas ir aš jam pasakiau, kad turime problemų su jų atstovu. Pasakiau pavardę, tai jis man sakė, kad „aišku, taigi jis asilas“. Paklausiau: tai kam jūs mums tą asilą davėte? „Jis labai norėjo“, – išgirdau atsakymą. Gal negražiai darau, kad vidinius jų pamąstymus atskleidžiu, bet po bemiegių naktų jau esu labai piktas, kad turiu srėbti visą košę“, – pasakojo M. Čerkauskas.

Pasak jo, per antrąjį rinkimų turą Dūkštų rinkimų apylinkės komisijai vadovaus Darbo partijos atstovė Aušra Černevičiūtė. Tačiau „Tvarkos ir teisingumo“ atstovui daugiau jokios nuobaudos nebus taikomos.

„Nežinau, ar jis tuos biuletenius pats išmetė, bet jis vis tiek pirmininkas ir yra atsakingas. Visa komisija skundėsi, kad darbas vyko labai lėtai, neorganizuotai“, – teigė M. Čerkauskas.

Paklaustas, kaip gali būti nubaustas už aplaidų darbą A. Časnovičius, Apygardos komisijos pirmininkas pripažino kad niekaip. „Na, tik premijos už gerą darbą, tai jis tikrai nebegaus, nesišviečia“, – pridūrė jis.

Studentai ir pensininkai

M. Čerkauskas pripažino, kad šiemet labai trūko patyrusių žmonių, kurie imtųsi vadovauti rinkimų apylinkių komisijoms.

Pasak jo, bent menkos rinkiminės patirties turintys žmonės buvo skaidomi per skirtingas apylinkes, nes pasirinkimas buvo labai skurdus.

„Niekas nenori eiti dirbti šio sunkaus darbo už 7 litus atskaičius mokesčius už valandą. Šiemet labai daug studentų, pensininkų ir iš darbo biržos atsiųstų žmonių. Jie nesupranta, kad tai yra darbas ir negalima ryte pasakyti, kad turi kitų darbų“, – sakė jis.

Su pačiu A. Časnovičiumi 15min.lt susisiekti nepavyko – jis neatsiliepia VRK nurodytu telefonu.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9
Gaisras Vilniuje
41

Lietuvoje

2021.04.12 14:59

Po kilusio gaisro transformatorinėje lankytojams atvertas sostinės prekybos centras „Europa“

laikinai buvo užtvertos dvi gatvės; atnaujinta 18.35
41