Lietuvoje

2012.10.18 08:14

I. Degutienė teisėsaugos institucijas ragina ištirti balsų pirkimo atvejus

ELTA2012.10.18 08:14

Teisėsaugos institucijos turėtų kuo greičiau ištirti galimus Seimo rinkimų balsų pirkimo atvejus, mano Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Teisėsaugos institucijos turėtų kuo greičiau ištirti galimus Seimo rinkimų balsų pirkimo atvejus, mano Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Trečiadienio rytą Žinių radijuje parlameno vadovė sakė, kad stebina Seimo rinkimų organizavimas bei rinkimų komisijų darbas.

„Kai kam susidarė įspūdis, kad rinkimai Lietuvoje organizuojami pirmą kartą“, – teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vicepirmininkė.

Be to, I. Degutienė pabrėžė, kad per 22 nepriklausomos Lietuvos metus nebūta tokios gausos balsų pirkimų atvejų. Jos vertinimu, nors atsakomybę už rinkėjų papirkimą numato teisės aktai, tačiau atsakomybė už juos perduota apygardų rinkimų komisijoms. I. Degutienės teigimu, tokius atvejus turi tirti teisėsaugos institucijos.

„Teisėsauga tokius atvejus privalo ištirti kuo skubiau ir kad mes kuo greičiau turėtume teisinį vertinimą dėl galimų pažeidimų, apie kuriuos šiandien kalba visa Lietuva“, – ragino ji.

Seimo Pirmininkė sakė, kad jeigu iš tikrųjų bus įrodytas papirkimo faktas, visa atsakomybė teks Vyriausiajai rinkimų komisijai, (VRK) turėsiančiai priimti sprendimus dėl rinkimų rezultatų anuliavimo.

„Dar kartą pabrėžiu: visos galios ir sprendimai yra VRK rankose“, – sakė I. Degutienė.

Pasiteiravus, ar ją tenkina VRK pirmininko Zenono Vaigausko vadovavimas šiai komisijai, parlamento vadovė priminė, kad pirmą kartą neteikusi jo kandidatūros, tačiau Seimas iš karto atmetęs kitą teikiamą kandidatą – Vidaus reikalų ministerijos Teisės departamento Teisėkūros skyriaus vadovą Audrių Kasinską, o buvo likę labai nedaug laiko iki Seimo rinkimų, pagal įstatymus reikėjo kuo greičiau paskirti VRK vadovą.

„Praktiškai daugumos Seimo narių noras buvo įvykdytas – pateikti vėl Z. Vaigauską ir kad jisai taptų VRK pirmininku. I balsų dauguma jis ir tapo. Kiekvienas, kuris balsavo už šią kandidatūrą, šiandien ir turi prisiimti tam tikrą atsakomybę“, – dėstė I. Degutienė.

Naujausiais patikslintais duomenimis, policija yra gavusi 261 pranešimą apie galimus rinkimų pažeidimus, pradėti 13 ikiteisminių tyrimų.

Daugiausiai nusiskundimų yra susiję su Darbo partija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.