Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.07 20:44

Kuršių nerijoje tvarkomos kopos

Kuršių nerijos nacionalinis parkas laukia savanorių talkininkų padėti valyti Naglių rezervato kopas nuo savaime prižėlusių pušelių. Jei pavyks surinkti pakankamai žmonių, sutvarkyti tikimasi apie pusšimtį hektarų kopų.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas laukia savanorių talkininkų padėti valyti Naglių rezervato kopas nuo savaime prižėlusių pušelių. Jei pavyks surinkti pakankamai žmonių, sutvarkyti tikimasi apie pusšimtį hektarų kopų.

Savanoriai kirviais Naglių rezervate mojuoja jau kone savaitę. Pirmosiomis dienomis dirbo tik šios akcijos iniciatoriai – du bičiuliai, tačiau gamtai neabejingų, padirbėti nusiteikusių žmonių, pasak jų, daugėja kiekvieną dieną.

„Norisi skatinti savanoriavimą apskritai Lietuvoje. Aš pats pirmą kartą susiduriu su tuo, sutikau gerą kolegą, kuris jau yra patyręs šitoj srity ir norisi, kažkaip kad ir kiti prisijungtų. Liūdna dviese – mes apgyvendinam, pamaitinam – pusryčius duodam“, – kalbėjo akcijos iniciatorius Povilas Verslovas.

Iškirsti didesnes, išrauti mažesnes pušeles Pilkosiose ir Baltosiose kopose reikia kasmet. To nedarant jau po 5-6 metų čia žaliuotų miškas ir pamatyti tokių nuostabių vaizdų būtų nebeįmanoma. Pasak parko specialistų, miškai Kuršių nerijoje plečiasi daug sparčiau nei kitur Lietuvoje.

„Sakykim 48 metais turėjom 50 proc. Kuršių nerijoje miškingumą. o dabar turim 75 proc. – tai gana dideli skaičiai“, – sakė KNNP Miškininkystės skyriaus vyr. specialistas Dainius Badauskas.

Kopos driekiasi daigiau nei 200 hektarų. Šiemet išvalyti savaime prižėlusias pušeles reikėtų iš 60 hektarų ploto. Tam reikėtų apie pusšimčio rimtai padirbėti nusiteikusių savanorių. Iki šiol į kvietimą atsiliepė apie pusė tiek.

„Nėra labai lengva, bet nėra ir labai sunku. Reikia, svarbu, kad kirvis būtų išgaląstas ir lengva kapoti bus, bet dauguma pušelių raunasi – dviem rankomis suimi ir čikšt – išrauni“, – pasakojo P. Verslovas.

Kopų švarinimo akcija vyksta Naglių rezervate, paprastai čia net vaikščioti negalima, todėl savanoriai ne tik atliks naudingą darbą, bet ir galės pamatyti, kas paprastai yra draudžiama – pasigrožėti retais augalais, tiltais grybų. Darbai kopose truks beveik iki mėnesio pabaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi