Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Sprendimas dėl R. Adomavičiaus supykdė A. Butkevičių

BNS2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius neigiamai vertina Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Centrinės etikos ir procedūrų komisijos sprendimą atstatyti korupcija kaltinamo Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus narystę partijoje.

Premjeras Algirdas Butkevičius neigiamai vertina Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Centrinės etikos ir procedūrų komisijos sprendimą atstatyti korupcija kaltinamo Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus narystę partijoje.

A. Butkevičius po šeštadienį vykusio LSDP tarybos posėdžio žurnalistams sakė, kad sprendimai dėl R. Adomavičiaus narystės atstatymo turėtų būti priimami tik pasibaigus teisminiams procesams.

„Aš, kaip partijos pirmininkas, kreipsiuosi į Etikos komisiją ir ji turėtų mano pareiškimą nagrinėti. Jeigu matysiu, kad reikalingi kiti sprendimai, klausimas būtų įtrauktas į LSDP prezidiumo darbotvarkę“, – tvirtino A. Butkevičius.

Jis nurodė, kad oficialios informacijos apie LSDP Centrinės etikos ir procedūrų komisijos sprendimą dėl R. Adomavičiaus kol kas neturi, tačiau pabrėžė, kad šiuo metu, kol dar vyksta teismo procesas, tokie sprendimai negali būti priimami.

„Aš jau ne vieną kartą esu išsakęs savo poziciją, kad tie partijos bičiuliai, ar tai būtų Adomavičius, ar kiti, kol nepasibaigęs teismo procesas, negali būti mūsų partijos nariai. Tik pasibaigus teismui ir priėmus jam sprendimą, būtų sprendžiamas klausimas dėl sugrįžimo į partiją“, – sakė A. Butkevičius.

LSDP Centrine etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Kęstutis Virbickas BNS patvirtino, kad komisija šeštadienį vykusiame posėdyje priėmė sprendimą atstatyti R. Adomavičiaus narystę partijoje.

„Mūsų įstatuose yra suformuota nuostata, kad partijos narys turi susistabdyti narystę kol paaiškės jam keliamų kaltinimų pagrįstumas. Adomavičius šiandien mums pateikė įrodymus, kad Darius Norkus, kurio liudijimu buvo pagrįsti kaltinimai, pakeitė parodymus. Tai yra užfiksuota tiek teismo apklausose, tiek pas generalinį prokurorą, jis atsiėmė tuos kaltinimus prieš Adomavičių“, – teigė K. Virbickas.

Be to, anot jo, Vilniaus apygardos teismas dar 2013 m. gruodžio mėnesį atstatė R. Adomavičiui teisę dirbti Vilniaus miesto vicemeru, tarybos nariu ir kelių strateginių įmonių, įskaitant „Vilniaus vandenis“, stebėtojų tarybose.

„Teismas leido jam dirbti, priiminėti sprendimus, tai kaip ir tie įtarimai, matosi, kol kas tie pagrindai išnyko dėl ko čia būtų ir tas šešėlis didžiulis. Mes manome, tai yra pakankamas pagrindas jam leisti būti partijos nariu (...) Jei jis būtų nuteistas, tai, be abejo, vėl jį būtų galima pašalinti“, – sakė K. Virbickas.

Jis pripažino, kad Etikos komisijos sprendimas R. Adomavičiui suteikia galimybę dalyvauti kitąmet vyksiančiuose savivaldos rinkimuose LSDP kandidatų sąraše, tačiau pabrėžė, kad šiuo atveju sprendimus turės priimti Vilniaus miesto partijos skyrius.

Tačiau A. Butkevičius tvirtino, kad R. Adomavičius rinkimuose neturėtų dalyvauti, nes dar vyksta teismo procesas. Premjeras taip pat pabrėžė, kad LSDP taryba skiria didelę dėmesį „tam tikrą nepasitikėjimą“ keliančio Vilniaus miesto partijos skyriaus veiklai.

„Skiriame labai didelį dėmesį Vilniaus miesto skyriaus mūsų netenkinančiam darbui, apie tai buvo kalbama ir Tarybos posėdžio metu. Tikimės, kad artimiausiu metu Vilniaus miesto skyriuje įvyks tam tikri pasikeitimai, permainos ir dominuos sąžiningi, atsakingi, principingi bei kompetentingi asmenys ir nebebus užkulisinių žaidimų“, – tvirtino A. Butkevičius.

R. Adomavičius yra kaltinamas, kad būdamas Vilniaus miesto savivaldybei priklausančios bendrovės „Vilniaus vandenys“ stebėtojų tarybos nariu, žadėjo pasinaudoti savo tarnyba, įgaliojimais ir pažintimis, reikalavo ir priėmė didelės vertės kyšį – 40 tūkst. litų.

Bylos duomenimis, R. Adomavičius nuo 2012 m. birželio iki rugsėjo mėnesių provokavo bendrovės „Utenos melioracija“ interesams netiesiogiai atstovaujantį buvusį „Vilniaus vandenų“ vadovą D. Norkų jam duoti kyšį, o minėtus pinigus D. Norkus R. Adomavičiaus prašymu paliko jo automobilyje. Už tai jis esą žadėjo paveikti bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinį direktorių, kad bendrovė „Utenos melioracija“ būtų pripažinta nugalėtoja beveik 9 mln. litų vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų viešajame pirkime.

R. Adomavičius tvirtina esąs nekaltas dėl kyšio reikalavimo ir paėmimo. Anksčiau jis yra teigęs, kad jo automobilyje rasti pinigai buvo skirti Seimo rinkimų kampanijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.