Lietuvoje

2014.09.07 10:21

A. Butkevičius: dėl provokacijos Estijoje Lietuva stiprina pasienio kontrolę

BNS2014.09.07 10:21

Lietuva, reaguodama į Estijos saugumo tarnybos pareigūno pagrobimą, sustiprino savo pasienio kontrolę, pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius.

Lietuva, reaguodama į Estijos saugumo tarnybos pareigūno pagrobimą, sustiprino savo pasienio kontrolę, pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius.

„Galiu pasakyti, kad penktadienį buvo priimti kai kurie sprendimai dėl tam tikros kontrolės padidinimo ir sustiprinimo pasienio ruožuose“, – šeštadienį sakė A. Butkevičius.

Anot jo, šie sprendimai buvo priimti po penktadienį vykusio susitikimo su vidaus reikalų ministru Dailiumi Alfonsu Barakausku.

„Iš karto buvo priimti sprendimai ir duotas pavedimas Valstybės sienos apsaugos tarnybai“, – tvirtino premjeras.

Jis teigė nėra gavęs informacijos, kad panašios provokacijos gali būti surengtos ir Lietuvoje.

„Tokių žinių tikrai nebuvome gavę, tačiau užteko mums ir Estijos pavyzdžio“, – sakė A. Butkevičius.

Jis pabrėžė, kad incidentą Estijoje vertina labai neigiamai. Anot jo, iškilus kažkokiems klausimams ,Rusija, pagal tarptautinę teisę, turėjo kreiptis į Estiją, o ne užsiimti neleistina veikla.

„Jeigu taip daroma provokacija, tai vertinu vienareikšmiškai labai neigiamai ir manau, kad tokie dalykai negali būti vykdomi“, – teigė premjeras.

Estijos vidaus saugumo policija pranešė, kad iš Rusijos atvykę nenustatyti asmenys penktadienį apie 9 val. ryto Estijos teritorijoje ties Luhamos pasienio punktu pagrobė jos pareigūną. Ši pareigūnas, ėjęs savo tarnybines pareigas, susijusias su nusikaltimų per sieną prevencija, buvo suimtas grasinant ginklu, naudojant fizinę jėgą.

Prieš šį pagrobimą buvo nustatytas operatyvinį radijo ryšio trukdymas bei mesta dūminė granata iš Rusijos teritorijos pusės, pranešė Talinas. Dėl įvykio Estija iškvietė Rusijos ambasadorių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.