Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

D. Pavalkis: kitąmet neformaliojo ugdymo krepšeliui papildomo finansavimo nebus

BNS 2015.09.08 13:45

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako, kad kitąmet nuo mokinio krepšelio gali būti atskirtas neformalaus ugdymo krepšelis, tačiau tai nereikštų didesnio finansavimo popamokinei veiklai.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako, kad kitąmet nuo mokinio krepšelio gali būti atskirtas neformalaus ugdymo krepšelis, tačiau tai nereikštų didesnio finansavimo popamokinei veiklai.

„Dabar yra de facto tas krepšelis įdėtas į mokinio krepšelį. Bet ar mes jį skaičiuosime atskirai, ar mes jį skaičiuosime bendrame krepšelyje, tai pinigų kiekio nekeičia“, – sakė ministras.

Anot jo, neformalaus ugdymo krepšelio atskyrimo pirmiausia siekia privačios neformalaus ugdymo įstaigos.

„Ar mes jį tikrai išskirsime, ko labai nori visos privačios neformalaus ugdymo įstaigos, aš negaliu pasakyti, tai yra vienas iš diskusinių objektų, ką mes turėtume aptarti (premjero sudarytoje) darbo grupėje, ar mes tikrai į tai nueisime, aš negaliu pasakyti“, – teigė D. Pavalkis.

Prieš kelerius metus atskiras neformalaus ugdymo krepšelis buvo išbandytas Anykščių, Klaipėdos, Panevėžio rajono bei Panevėžio miesto savivaldybėse - tuomet vienam vaikui per mėnesį popamokinei veiklai buvo skiriamas 100 litų. Dabar mokinio krepšelyje, kuris siekia 3 348 litus, neformalaus ugdymo dalis tesiekia 5 litus.

„Tam, kas buvo padaryta su projektu, mes tiek resursų tikrai neturime ir negalime planuoti tokių dalykų“, – pabrėžė ministras.

Pasak ministerijos, 2013 metais savivaldybės vidutiniškai panaudojo 50 proc. neformaliam vaikų švietimui skirtų mokinio krepšelio lėšų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi