Lietuvoje

2012.10.16 16:48

M. Lukšienės premiją pelnė anglų kalbos mokytoja R. Pivoriūnaitė

ELTA 2012.10.16 16:48

Trečią kartą teikiama Meilės Lukšienės premija antradienį Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanota anglų kalbos mokytoja Rūta Pivoriūnaitė, dirbanti Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje.  

Trečią kartą teikiama Meilės Lukšienės premija antradienį Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanota anglų kalbos mokytoja Rūta Pivoriūnaitė, dirbanti Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje.

Šia garbinga premija, teikiama pedagogams iki 35 metų amžiaus, siekiama įprasminti švietimo reformos pradininkės habilituotos daktarės Meilės Lukšienės atminimą ir skatinti jaunus pedagogus aktyviai įsitraukti į švietimo plėtotės darbus. Premijos dydis – 15 tūkst. 600 litų.

Premijos skyrimo komisija vertina kandidato pedagoginio darbo pradžią ir tolesnę veiklą, orientuotą į ugdymo demokratizavimą ir modernizavimą, humanizmo, kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą, sėkmingus edukacinius projektus, atsižvelgia į palankius esančių ir buvusių mokinių, tėvų atsiliepimus, sėkmingą bendradarbiavimą su kolegomis, lyderystę.

Šiemet premijai gauti buvo pateiktos mokytojų kandidatūros iš Raseinių rajono, Marijampolės, Šiaulių, Alytaus, Vilniaus, taip pat to paties rajono bendrojo lavinimo mokyklų, ikimokyklinio ugdymo įstaigos, dviejų profesinio mokymo įstaigų.

M. Matjošaitytė-Lukšienė (1913-2009) - mokslininkė, literatūrologė, edukologė, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narė į amžinybę iškeliavo 2009 m. spalio 16 dieną.

2003 m. už nuopelnus Lietuvos švietimui M. Lukšienei buvo įteiktas Vytauto Didžiojo ordino Komandoro didysis kryžius, 1994-aisiais - Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinas. Mokslininkė buvo apdovanota ir vienu garbingiausių Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) apdovanojimų – J. A. Komenskio medaliu.

Pirmuoju tautinės mokyklos kūrėjos M. Lukšienės premijos laureatu 2010 m. tapo Kauno Šv. Mato vidurinės mokyklos matematikos ir informatikos mokytojas Vygantas Kornejevas. Pernai premija įteikta Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos chemijos mokytojui Ramūnui Skaudžiui.