Lietuvoje

2012.10.16 12:37

Buvęs Kauno vicemeras K. Kriščiūnas stos prieš teismą

ELTA 2012.10.16 12:37

Buvęs Kauno vicemeras Kęstutis Kriščiūnas, padėjęs bendrapartietei už savivaldybės pinigus suremontuoti butą, stos prieš teismą.

Buvęs Kauno vicemeras Kęstutis Kriščiūnas, padėjęs bendrapartietei už savivaldybės pinigus suremontuoti butą, stos prieš teismą.

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė, bendradarbiaujama su Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnais, teismui perdavė didelį atgarsį visuomenėje sukėlusią Kauno miesto savivaldybės valstybės tarnautojų baudžiamąją bylą.

Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai nustatė, kad K. Kriščiūnas, dirbdamas Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotoju, siekdamas, jog jo gera draugė, bendrapartienė Z. Z. išvengtų asmeninių išlaidų, nurodė UAB Panemunės butų ūkio generaliniam direktoriui T. P. iš bendrovės biudžeto nupirkti Z. Z. buto remontui reikalingas statybines medžiagas ir kitas priemones.

Be to, K. Kriščiūnas neteisėtai nurodė T. P. nupirkti jo asmeniniam automobiliui keturias naujas žiemines padangas, akumuliatorių, suremontuoti jo asmeninį automobilį, o išlaidas apmokėti iš bendrovės sąskaitos.

Taip pat ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad K. Kriščiūnas nurodė VšĮ Automobilių stovėjimo aikštelių direktoriui A. P. suremontuoti K. Kriščiūno automobilio priekinių durelių spyneles, o po kurio laiko paprašė dar ir suremontuoti ratus.