Lietuvoje

2014.09.05 11:23

Vilniuje prasideda „Sostinės dienos“

Jau 20-ąjį kartą į Vilnių kviečia „Sostinės dienos“. Koncertais ir meno projektais visą savaitgalį bus galima mėgautis nemokamai.

Jau 20-ąjį kartą į Vilnių kviečia „Sostinės dienos“. Koncertais ir meno projektais visą savaitgalį bus galima mėgautis nemokamai.

Organizatoriai skelbia, kad prasidėjus rudeniui, visi keliai grąžina į Vilnių. Visą savaitgalį čia vyks jubiliejinių, 20-ųjų, „Sostinės dienų“ renginiai. Atidarymo koncerte Katedros aikštėje vilniečių laukia vokiečių grupės „De Phazz“ pasirodymas. Didžiuosiuose festivalio koncertuose pasirodys ir „Who Made Who“ iš Danijos bei „Ewert and the two dragons“, taip pat ir lietuvių kolektyvai – „Keymono“, „Colours of Bubbles“, „Liūdni slibinai“.

„Dūzgiančiame“ Gedimino prospekte bus dar keturios scenos: prie Kudirkos ir Lukiškių aikščių, Nacionalinio dramos teatro bei Žemaitės skvero. Čia vyks įvairūs koncertai, įvairių stilių muzikos projektai, interaktyvūs spektakliai.

Šventės epicentru tapęs „dūzgiantis“ Gedimino prospektas nusidrieks iki Lukiškių aikštės, kuris tradiciškai bus suskirstytas į keturias erdves: „Menų ir muzikos gatvę“, „Gardžių lauktuvių kelią“, „Knygų alėją“ bei „Žaidimų ir atrakcijų parką“. Prospekte bus eksponuojami dailės, tapybos, grafikos darbai.

„Dūzgiantį prospektą“ šiemet ženklins laisvės simbolis – paukščiai. Odminių skverą papuoš didžiulės meninės skrajūnų skulptūros. Šiuo akcentu „Sostinės dienų“ rengėjai skatina vilniečius artėjant žiemai pasirūpinti paukščiais ir sustiprinti ryšį su gamta.

Antrus metus alternatyvaus meno mėgėjus džiugins „Sostinės dienose“ vyksiantis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“.