Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.04 11:19

L. Linkevičius: tikėtis V. Putino pasiūlyto taikos plano sėkmės sudėtinga

ELTA 2014.09.04 11:19

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius mano, kad tikėtis Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlyto taikos plano sėkmės yra sudėtinga, kadangi jame net nepripažįstama realybė.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius mano, kad tikėtis Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlyto taikos plano sėkmės yra sudėtinga, kadangi jame net nepripažįstama realybė.

„Pirmiausiai, kas yra ydinga ir niekaip šita situacija nesisprendžia, – Rusija niekaip savęs nemato to konflikto dalimi ir atkakliai tvirtina, kad visiškai nedalyvauja tame konflikte, kuris vyksta, nors yra vis daugiau įrodymų ir, aš manau, vis mažiau abejojančių, kad viskas yra priešingai“, – telefonu iš Velso Eltai sakė L. Linkevičius.

Lietuvos diplomatijos vadovo vertinimu, jeigu Rusija neremtų teroristinių grupuočių ginklais, amunicija ir kariais, „tai, matyt, kad visi tie neramumai jau būtų pasibaigę ir aukų nebūtų, ir situacija normalizuotųsi.“

„Esmė – pripažinti realybę, kuri yra, bet kadangi kalbame visiškai apie kitus dalykus, tai tikėtis tokio plano sėkmės yra sudėtinga, ir sakyti, kad jis galėtų atnešti kažkokią praktinę naudą, vargu ar galima“, – sakė L. Linkevičius.

Penktadienį ES planuoja pristatyti platesnes ekonomines sankcijas prieš Rusiją. Lietuvos užsienio reikalų ministras tikisi, kad dėl kalbų apie paliaubas „neturėjo kažkas pasikeisti“.

„Pačios paliaubos yra vertybė tuo atveju, jeigu yra sustabdomas ginklų ir kitokios karinės paramos teroristų grupuotėms tiekimas. Jeigu tai būtų padaryta, galima kalbėti apie paliaubas, kol kas mes nematome tokių ženklų. Mes net nematome pripažinimo, kad Rusija dalyvauja šiame konflikte. Todėl kalba apie paliaubas yra labai pusinė ir jokiu būdu neišsprendžia situacijos“, – teigė L. Linkevičius.

Mongolijoje trečiadienį viešėjęs Rusijos prezidentas netikėtai pateikė savo septynių punktų taikos planą Ukrainos rytams, kuriame reikalaujama nedelsiant nutraukti Ukrainos karinių pajėgų vykdomą „antiteroristinę“ operaciją Donecke bei Luhanske, taip pat atitraukti vyriausybines pajėgas iš šių regionų, primena ELTA.

Anot V. Putino, Ukrainos Donbase turėtų būti nedelsiant pradėta „objektyvi“ tarptautinė stebėtojų misija ir nutraukta karinės aviacijos veikla virš tankiai civilių apgyvendintų regionų. Tarp reikalavimų taip pat minimas apsikeitimas įkaitais, humanitarinių koridorių atvėrimas ir būtinybė sudaryti saugias sąlygas sugriautos Donecko bei Luhansko regionų infrastruktūros atkūrimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi