Lietuvoje

2012.10.15 18:25

Lietuvoje vieši Monako princas

ELTA 2012.10.15 18:25

Pirmojo oficialaus vizito Lietuvoje viešintis Monako princas Albertas II sako norintis dar labiau pažinti Lietuvą ir pagilinti abiejų šalių bendradarbiavimą daugelyje sričių, tačiau pirmiausia išskyrė aplinkosaugą ir atsinaujinančius energijos šaltinius.

Pirmojo oficialaus vizito Lietuvoje viešintis Monako princas Albertas II sako norintis dar labiau pažinti Lietuvą ir pagilinti abiejų šalių bendradarbiavimą daugelyje sričių, tačiau pirmiausia išskyrė aplinkosaugą ir atsinaujinančius energijos šaltinius.

Lietuva diplomatinius santykius su šia valstybe užmezgė tik praėjusiais metais. Pirmojo vizito Monako Princas Albertas II atvyko su sutuoktine Charlene.

Susitikusi su Monako princu, Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad Monakas yra įdomi ir svarbi šalis Lietuvai. „Džiaugiuosi, kad tą gražią tradiciją, kurią pradėjo princo tėvas, kada pirmą kartą sutiko pirmąjį mūsų šalies vadovą profesorių Vytautą Landsbergį Lietuvai paskelbus Nepriklausomybę, pratęs dabar jo sūnus“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

„Princas asmeniškai labai domisi aplinkosauga, daug dėmesio skyrėme atominės energetikos saugumui, taip pat pakalbėjome apie europinius atominės energetikos saugumo prioritetus ir apie reikalavimus šalia esančių naujų atominių jėgainių statyboms“, – vardijo Prezidentė.

Abiejų valstybių vadovų susitikime kalbėta ir apie Baltijos jūros aplinkosaugą – ja didelį susidomėjimą rodo Monakas ir fondas, kuriam vadovauja princas Albertas II.

Aukštasis svečias išreiškė džiaugsmą vizitu Lietuvoje. „Noriu pabrėžti, kad labai svarbūs šilti mūsų šalių santykiai, labai vertinu jūsų šalį, žinau, kokia drąsi yra jūsų šalis. Lietuva Baltijos regiono šalių lygiu stengiasi suvienyti šalis. Noriu dar labiau pažinti jūsų šalį, pagilinti bendradarbiavimą daugelyje sričių. Abi mūsų šalys yra jautrios krizei ir norime kartu šį iššūkį priimti, o jį priimti galime tik susivieniję“, – kalbėjo Monako princas.

Pasak jo, aplinkosauga domina abi šalis, ypač jūrų ekosistemos ir kova su jūrų vandens užterštumu. Princas Albertas II yra aktyvus aplinkosaugininkas ir savo veikloje ypatingą dėmesį skiria ekologijos problemoms.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog Baltijos jūra yra viena labiausiai užterštų jūrų pasaulyje ir jos ekologinės pusiausvyros atkūrimui yra reikalingos visų aplink ją esančių šalių pastangos bei tarptautinės bendruomenės dėmesys.

Susitikimo metu Lietuvos ir Monako vadovai pasikeitė valstybiniais apdovanojimais.

Antradienį, antrąją Monako princo vizito Lietuvoje dieną, numatytas svečio susitikimas su Seimo Pirmininke Irena Degutiene ir pietūs su Vyriausybės vadovu Andriumi Kubiliumi.