Lietuvoje

2012.10.15 16:03

VRK dėl gautų skundų apsispręs per savaitę

ELTA2012.10.15 16:03

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas nesiima atsakyti, kokią įtaką Seimo rinkimų rezultatams gali turėti gauti skundai dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo.  

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas nesiima atsakyti, kokią įtaką Seimo rinkimų rezultatams gali turėti gauti skundai dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo.

„Kokią tai gali turėti įtaką rinkimų rezultatams, aš šiandien negaliu tvirtai pasakyti. Policija stengiasi kiek galima greičiau atlikti tyrimus. Mes taip pat turėtume tą informaciją įvertinti ir padaryti tai iki rinkimų rezultatų patvirtinimo. Mes gavome keletą nusiskundimų, kad įkalinimo vietose, ir ne tik įkalinimo vietose, buvo kalbama apie tai, kad galėjo būti tokių dalykų“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Z. Vaigauskas.

VRK pirmininko teigimu, daugiausia gauta nusiskundimų, susijusių su rinkimų tvarkos pažeidimais, dėl kai kurių Darbo partijos kandidatų. Anot jo, taip pat buvo keletas nusiskundimų dėl partijos „Tvarka ir teisingumas“. „Dėl Socialdemokratų partijos keliamo kandidato VRK yra priėmusi sprendimą, kad jis yra pažeidęs rinkimų įstatymą, kadangi papirkinėjo rinkėjus“, – sakė Z. Vaigauskas.

Paklaustas, dėl kokių priežasčių užtruko balsų skaičiavimas, Z. Vaigauskas kaip vieną iš priežasčių nurodė stambias apylinkes. „Manau, kad šią situaciją reikėtų spręsti radikaliai, kad rinkimų apylinkėse negali būti daugiau nei 1,5 tūkst. rinkėjų, dabar įstatymas numato, kad rinkimų apylinkėse gali būti iki 5 tūkst. rinkėjų“, – sakė VRK pirmininkas.

Jis taip pat aiškino, kad daugelis rinkimų komisijos narių yra solidaus amžiaus, jie nepatenkinti atlyginimu, komisijose dirba ir bedarbiai.

Z. Vaigausko teigimu, per rinkimus VRK telefono linija 1855 atsakė į daugiau kaip 3 tūkst. rinkėjų skambučių.

VRK iki spalio 21 d. turi išnagrinėti skundus ir paskelbti galutinius pirmojo rato rinkimų rezultatus.      

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt