Naujienų srautas

Lietuvoje2014.09.03 12:34

B. Obamos vizito dieną – atakos prieš delfi.lt

Trečiadienį pastebėtos kibernetinės atakos prieš DELFI informacines sistemas. Tai vykdoma per istorinį JAV prezidento Baracko Obamos vizitą į Estiją ir jo susitikimą su Baltijos šalių lyderiais.

Trečiadienį pastebėtos kibernetinės atakos prieš DELFI informacines sistemas. Tai vykdoma per istorinį JAV prezidento Baracko Obamos vizitą į Estiją ir jo susitikimą su Baltijos šalių lyderiais.

Programišiai atakuoja tekstą „Prezidentės komandoje – naujos pavardės“. Šis tekstas sulaukia daug dirbtinių užklausų.

„Tai yra aiški DDoS ataka. Prisijungimų buvo iš įvairiausių šalių – Turkijos, Rusijos, Japonijos, Brazilijos. Tie kompiuteriai sujungti į vadinamąjį botnetą. Kol kas mums pavyksta atsilaikyti, tikimės, kad skaitytojai problemų nepatirs“, – aiškina DELFI informacinių technologijų vadovas Kristijonas Šiaulys.

„Nemanau, kad atakos prieš DELFI laikas pasirinktas atsitiktinai. DELFI šiandien tiesiogiai transliuoja B. Obamos vizitą Estijoje bei pateikia informaciją apie jį šešiomis kalbomis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje“, – sakė DELFI vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Tai jau ne pirmos kibernetinės atakos, su kuriomis susiduria pagrindinis naujienų portalas. 2010 m. DELFI taip pat buvo atakuojamas – suradę saugumo skylę, programišiai pakeitė tekstą „Dviem Rusijos bombonešiams priartėjus prie Latvijos, į orą buvo pakelti NATO naikintuvai iš Šiaulių“ ir įdėjo porą kitų, linksmindami skaitytojus informacija apie narkotikų prisivalgiusį zuikį.

Atakų būta ir praėjusiais metais, Lietuvai ruošiantis pirmininkauti ES Tarybai. Tuomet specialistai perspėjo, kad programišių puolimas prieš DELFI – treniruotė rimtam puolimui.

Kaip aiškina informacinių technologijų specialistai, DDoS (Distributed Denial of Service) atakos prasideda nuo paprastų žmonių, kurie nesaugo savo kompiuterių, užkrėtimo piktybiniu kodu. Virusas jų kompiuterį paverčia zombiu, kurį valdo virusą sukūręs asmuo. Tokiais virusais užkrečiami šimtai ar dešimtys tūkstančių kompiuterių.

Kompiuterių-zombių piemuo arba valdytojas tampa paslaugos teikėju – iš jo galima nusipirkti užpuolimo paslaugą. Pirkėjas sumoka pinigus vadinamajam piemeniui ir pasako, ką pulti, kiek stipriai ir kiek laiko pulti. Visi zombiai paleidžiami į taikinį, tai yra vienu metu bando prisijungti. Tokiu atveju į serverį siunčiamas didelis skaičius užklausų, tuo tarpu įprastos užklausos nepraeina.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi