Lietuvoje

2014.09.03 10:17

Geriausias ugniagesys gelbėtojas dirba viename pavojingiausių šalies objektų

LRT.lt2014.09.03 10:17

Rugsėjo 2 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Ugniagesių gelbėtojų mokykloje jau penktus metus iš eilės buvo surengtas Geriausio valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno konkursas. Jame savo žinias ir gebėjimus demonstravo geriausi šalies budinčių pamainų ir Bendrojo pagalbos centro pareigūnai: ugniagesiai gelbėtojai, skyrininkai, pamainos vadai, vairuotojai, Bendrojo pagalbos centro skambučių administratoriai ir pajėgų valdytojai, nugalėję pirmajame ir antrajame šio konkurso etapuose rajonuose ir apskrityse.

Rugsėjo 2 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Ugniagesių gelbėtojų mokykloje jau penktus metus iš eilės buvo surengtas Geriausio valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno konkursas. Jame savo žinias ir gebėjimus demonstravo geriausi šalies budinčių pamainų ir Bendrojo pagalbos centro pareigūnai: ugniagesiai gelbėtojai, skyrininkai, pamainos vadai, vairuotojai, Bendrojo pagalbos centro skambučių administratoriai ir pajėgų valdytojai, nugalėję pirmajame ir antrajame šio konkurso etapuose rajonuose ir apskrityse.

Apdovanojimų ceremonijoje nugalėtojus sveikino departamento direktoriaus pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Vygandas Kurkulis, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Valdas Krulikauskas ir Bendrojo pagalbos centro viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Jūris Targonskas. V. Kurkulis padėkojo ugniagesiams ir Bendrojo pagalbos centro darbuotojams, kurie nepabijojo sudalyvauti šiame konkurse. „Jūs visi esate geriausi,“ – sakė jis.

Po atkaklios kovos paaiškėjo, kad geriausias ugniagesys gelbėtojas dirba Mažeikių objektinėje priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje. Tai 24-erių metų Giedrius Mickus. Šiame konkurse jis dalyvavo antrąjį kartą. Pernai jis užėmė trečiąją vietą. Pasak ugniagesio, pergalę šiame konkurse lėmė ir sėkmė: „Maža klaidelė gali daug kainuoti. Šiandien sėkmės buvo daugiau negu pernai.“ Tačiau vien sėkme tokiose varžybose pasikliauti negalima. Norint nugalėti, reikia įdėti ir daug darbo. G. Mickus jau šešeri metai dirba ugniagesiu gelbėtoju, turi aukštalipio kvalifikaciją. Be to, kaip pats sako, sportuoja visą savo gyvenimą – žaidžia krepšinį, tinklinį, futbolą, dalyvauja ugniagesių sporto varžybose ir ugniagesių mokymuose.

Antrąją  vietą konkurse užėmė Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys gelbėtojas Darius Valančius, trečiąją – Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys gelbėtojas Ramūnas Čerkauskas.

Skyrininkų kategorijoje pirmąją vietą iškovojo Povilas Mėlinis iš Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, antrąją – Arūnas Černiauskas iš Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, trečiąją – Dainius Sinica iš Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, rašoma pranešime spaudai.

Geriausiu šalies pamainos vadu pripažintas Andrius Ašmontas iš Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos. Jis taip pat šiame konkurse dalyvavo antrąjį kartą. Pernai jame užėmė ketvirtąją vietą. Valdyboje dirba septyneri metai. Jau ketveri metai yra ir naras gelbėtojas, tad neretai jam tenka ieškoti skenduolių. A. Ašmontas džiaugiasi, kad šiuo metu tokių darbų gerokai sumažėjo. „Matyt, žmonės tampa sąmoningesni ir atsargesni,“ – sakė jis. Dažniausiai tenka gesinti gaisrus. Pasak jo dažniausiai dega gyvenamieji namai ir butai daugiabučiuose, į kuriuos neretai tenka važiuoti dėl pamirštų ant viryklės puodų. Kartą iš degančio buto trečiame aukšte jam teko išgelbėti... katiną. Laimei, žmonių bute tuo metu nebuvo. Vienas skaudžiausių prisiminimų, kai atvyko gesinti atvira liepsna degančio namo ir jame surado tris sudegusius žmones.

Antrąją vietą užėmė Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pamainos vadas Andrius Liegus, trečiąją – Giedrius Naujalis iš Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos.

Vairuotojų, vairuojančių gaisrinius automobilius, kategorijoje, kaip ir pernai, nugalėjo Darius Kontrimas iš Klaipėdos  apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos. Antroji vieta atiteko Nerijui Graužiniui iš Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, trečioji – Dainiui Valeikai iš Alytaus  apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos. Visi pirmųjų vietų laimėtojai buvo apdovanoti televizoriais.

Konkurso metu buvo vertinamos pamainos vadų, skyrininkų, ugniagesių gelbėtojų ir vairuotojų teorinės žinios, jie stengėsi kuo greičiau apsirengti apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius, gesinti gaisrą, nugabenti tariamą nukentėjusįjį pirmosios pagalbos darbuotojams. Vairuotojams bus surengtas ir vairavimo meistriškumo patikrinimas. Susumavus visus rezultatus geriausia komanda buvo pripažinta Jungtinė objektinių padalinių komanda. Jai atiteko 5 tūkst. Lt nugalėtojų čekis. Antrąją vietą iškovojo Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda. Jai atiteko 3 tūkst. Lt čekis. Trečiąją vietą užėmė Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda. Ji apdovanota 2 tūkst. Lt čekiu.

Bendrojo pagalbos centro skambučių administratorių kategorijoje geriausia pripažinta Jurgita Jonaitytė iš BPC Klaipėdos skyriaus, antroji vieta taip pat atiteko klaipėdiškei Rimai Gabšienei, trečioji – Aistei Zitikienei iš BPC Vilniaus skyriaus.

Bendrojo pagalbos centro pajėgų valdytojų kategorijoje pirmoji vieta skirta Svetlanai Karniliuk iš BPC Klaipėdos skyriaus, antroji – Deimantei Urbutei iš BPC Alytaus skyriaus, trečioji – Boženai Mateikienei iš BPC Vilniaus skyriaus.

Bendrojo pagalbos centro skambučių administratoriai ir pajėgų valdytojai konkurse atliko objekto, tarnybos ir asmens paiešką internete, imituojant konkrečią situaciją, privalėjo surinkti būtiną informaciją, tinkamai įvertinti situaciją, nustatyti teiktinos pagalbos poreikį ir teikti nukentėjusiam asmeniui pasiūlymus, patarimus bei rekomendacijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.