Lietuvoje

2014.09.03 12:04

Seimo vadovė: viceministrų skyrimo tvarką keisti galima tik nuo naujos kadencijos

ELTA2014.09.03 12:04

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė linkusi pritarti Premjero Algirdo Butkevičiaus nuomonei, kad viceministrų pozicijas užimtų karjeros valstybės tarnautojai, tačiau pokyčiai, anot jos, galimi tik nuo naujos Seimo kadencijos.  

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė linkusi pritarti Premjero Algirdo Butkevičiaus nuomonei, kad viceministrų pozicijas užimtų karjeros valstybės tarnautojai, tačiau pokyčiai, anot jos, galimi tik nuo naujos Seimo kadencijos.

„Aš pritariu tam, kad buvo gera sistema, ir man labai gaila, kad tą sistemą suardė dėl vienos ministerijos tarnautojo, nes kitaip atėję konservatoriai nesugebėjo jo atleisti. Tai sugriovė visą sistemą. Dabar grąžinti ją atgal vidury kadencijos – tikrai nemanyčiau. Jeigu tą reikėtų daryti, tai – naujos kadencijos pradžioje“, – interviu „Žinių radijui“ trečiadienį sakė Seimo vadovė.

Tuo metu žalingomis pertvarkomis kaltinami konservatoriai teigia, kad už noro viceministrus paversti karjeros valstybės tarnautojais slypi valdančiųjų ketinimai „ilgam įsitvirtinti“ Vyriausybėje.

Antrą savaitę kandidato į energetikos ministrus ieškanti Darbo partija užsitęsusias paieškas aiškina noru rasti aukštos kompetencijos specialistą.

Energetikos ministrą „darbiečiai“ renka atsakingai

Kaip trečiadienį „Žinių radijui“ sakė Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė, energetikos ministro kandidatūra greičiausiai paaiškės jau paskyrus naują energetikos viceministrą.

„Mes labai atsakingai renkame, kadangi yra vidurys kadencijos, labai daug pradėtų projektų. Žinome, kokie svarbūs projektai vyksta ir Europoje, ir mūsų valstybėje, ir su kitomis šalimis, kur dar atominės energetikos klausimas“, – sakė „darbiečių“ lyderė. 

Darbo partijai energetikos ministro postas atiteko po to, kai iš jo buvo atstatydintas LLRA deleguotas Jaroslavas Neverovičius, kuris nepakluso Premjero valiai ir į viceministres partijos lyderio Valdemaro Tomaševskio valia paskyrė Renatą Cytacką.

Premjeras, ne kartą pakartojęs, kad politiniuose žaidimuose nedalyvaus, pareiškė, kad LLRA nebus siūlomas postas Vyriausybėje. Ši netrukus paskelbė pasitraukianti iš valdančiosios koalicijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt