Lietuvoje

2012.10.15 15:29

E. Masiulis: sunkiai įsivaizduojame save koalicijoje be konservatorių

ELTA2012.10.15 15:29

Liberalų sąjūdžio lyderis, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis sakė, kad naktį iš sekmadienio į pirmadienį jam skambino Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas ir siūlė susitikti ir „aptarti situaciją“, tačiau pabrėžė, kad sunkiai įsivaizduoja Liberalų sąjūdžio buvimą koalicijoje, kurioje būtų tokios populistinės partijos kaip Tvarka ir teisingumas ir kurioje nebūtų konservatorių.

Liberalų sąjūdžio lyderis, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis sakė, kad naktį iš sekmadienio į pirmadienį jam skambino Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas ir siūlė susitikti ir „aptarti situaciją“, tačiau pabrėžė, kad sunkiai įsivaizduoja Liberalų sąjūdžio buvimą koalicijoje, kurioje būtų tokios populistinės partijos kaip Tvarka ir teisingumas ir kurioje nebūtų konservatorių.

„Turėjau vakar gana vėlyvą V. Uspaskicho skambutį, bet detalesnių aptarimų nebuvo. Daugiau neturiu ką pasakyti“, – pirmadienį spaudos konferencijoje žurnalistams sakė E. Masiulis.

„Telefonais niekas į koaliciją nekviečia. Tai buvo skambutis, sveikinantis su rinkimų rezultatais, ir sutarimas, kad netolimoje ateityje būtų galima susėsti ir aptarti situaciją“, – teigė Liberalų sąjūdžio lyderis, paklaustas, ar V. Uspaskichas jį kvietė į koaliciją.

E. Masiulis pažymėjo, kad naują koaliciją formuoti nori kartu su konservatoriais, kad bet kokia koalicija turi atspindėti Liberalų sąjūdžio vertybes ir kad jis neįsivaizduoja bendro darbo su „populistais“.

„Sunkiai įsivaizduoju buvimą koalicijoje, kurioje yra partija Tvarka ir teisingumas ar „Drąsos kelias“, tai yra jėgos, kurių priešrinkiminiai pažadai nesuderinami su Liberalų sąjūdžio vertybėmis. (...) Mes vakar turėjome pokalbį su Andriumi Kubiliumi ir sutarėme, kad formuojame tam tikrą derybinį bloką – Liberalų Sąjūdis ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Šios partijos pasiruošusios imtis atsakomybės. Derybose ar bendravime su kitomis politinėmis jėgomis laikysimės išvien“, – sakė Eligijus Masiulis.

„Nenorėčiau labai tiksliai šnekėti apie koalicijas, tačiau bet kokiu atveju mes sunkiai įsivaizduojame savo buvimą opoziciniuose ar kairiuosiuose dariniuose nedalyvaujant Tėvynės sąjungai“, – pabrėžė Liberalų sąjūdžio lyderis.

Rinkimų rezultatus E. Masiulis sakė vertinąs teigiamai.

„Liberalų sąjūdis teigiamai vertina rinkimų rezultatus ir džiaugiamės, kad yra pakankamas visuomenėje sluoksnis, kuriam yra priimtinos liberalios idėjos. Vertiname rinkėjų pasitikėjimą, stengsimės pateisinti“, – sakė Liberalų sąjūdžio lyderis.

E. Masiulis pažymėjo, kad tikisi naujajame Seime suformuoti liberaliai ideologijai atstovaujančią frakciją, kurią sudarytų ne tik Liberalų sąjūdžio nariai.

Jis sakė, kad partija kels uždavinį visiems šešiems Liberalų sąjūdžio kandidatams, vienmandatėse apygardose patekusiems į antrąjį turą, laimėti.

Taip pat E. Masiulis pabrėžė, kad antrajame rate Danės apygardoje Liberalų sąjūdis rems Liberalų ir centro sąjungos kandidatą Rimantą Taraškevičių. Apie galimą partijų jungimąsi politikas svarstyti kol kas nenorėjo.

„Pirmiausia mes kalbame apie vieningos ir vienos liberalų frakcijos buvimą Seime. Tai galėtų būti pradžia ir pamatas liberalių jėgų vienijimuisi“, – sakė E. Masiulis.

Svarstyti naujos Visagino atominės elektrinės projekto ateities po jam nepalankių referendumo rezultatų E. Masiulis taip pat kol kas nenorėjo.

„Pakankamai klaidžioje situacijoje esame, labai svarbu, kokia dauguma ir kokia Vyriausybė susiformuos. Žinant Prezidentės poziciją, manau kad vis tiek turime ieškoti kelių ir sprendimų, kaip įtvirtinti savo energetinę nepriklausomybę ir pasiekti, kad Lietuva nebūtų priklausoma nuo rusiškų dujų, rusiškos elektros“, – sakė Liberalų sąjūdžio lyderis.

Suskaičiavus 1938 rinkimų apylinkių iš 2017 rezultatus jie rodo, kad už Liberalų sąjūdį balsavo 8,26 proc. daugiamandatėje apygardoje balsavusių rinkėjų. Šią partiją lenkia tik „darbiečiai“, socialdemokratai ir konservatoriai. Pagal dabartinius rezultatus, Liberalų sąjūdis turėtų gauti bent 7 mandatus naujajame Seime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt