Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Užsiminė apie karinį parengimą mokyklose

BNS 2015.09.08 13:45

Reikia pradėti diskusiją dėl karinio rengimo mokyklose grąžinimo, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas.

Reikia pradėti diskusiją dėl karinio rengimo mokyklose grąžinimo, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas.

„Iš tikrųjų grėsmė yra, grėsmė išlieka, ir mes turime ruošti savo jaunimą. Aš įsivaizduoju, kad turime peržiūrėti (karinį – BNS) rengimą ir jį grąžinti į mokyklas, kad vyresniųjų klasių moksleiviai galėtų bent suprasti, kas yra ginklas, kaip jis šauna, kaip jis naudojamas“, – antradienį po komiteto posėdžio žurnalistams sakė A. Paulauskas.

„Dabar baigę mokyklą ir studentai nėra apmokyti. Kiek savanorių yra, šaulių – tai nedidelis skaičius. Tai aš galvoju, kad tai reikia peržiūrėti, kad dauguma gautų pradinį karinį rengimą, po to galima atnaujinti ir visa kita, bet turi gauti pirminį rengimą“, – kalbėjo NSGK pirmininkas.

A.Paulauskas taip pat iškėlė mintį, jog bent laikinai būtų galima grįžti prie privalomosios karinės tarnybos.

„Manau, grįšime prie kalbų dėl būtinosios karo tarnybos. Dabar kalbant apie kariuomenės ribinius skaičius, kuriuos pateikėme Seime, ne visi padaliniai yra užpildyti, ir tai kartojasi metai po metų, būtinoji tarnyba galbūt padėtų užpildyti (tuščias vietas – BNS), bent grėsmės laikotarpiu“, – sakė A. Paulauskas.

Klausiamas, ar teiks pataisas dėl karinio ugdymo mokyklose įvedimo, komiteto vadovas sakė, kad iš pradžių reikia pradėti diskusiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.