Lietuvoje

2012.10.15 13:36

A. Kubilius: į antrąjį Seimo rinkimų turą žiūrime su santūriu optimizmu

ELTA2012.10.15 13:36

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis, Premjeras Andrius Kubilius į antrąjį Seimo rinkimų turą žiūri su santūriu optimizmu.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis, Premjeras Andrius Kubilius į antrąjį Seimo rinkimų turą žiūri su santūriu optimizmu.

„Didžioji dalis rinkimų rezultatų, kai trys partijos – Darbo, Socialdemokratų ir mes – gauname panašų balsų skaičių, bus nuspręsti antrajame ture. Mes į antrąjį Seimo rinkimų turą žiūrime su santūriu optimizmu. Pagal išėjusių į antrą turą kandidatų skaičių esame pirmieji – turime 36 tokius kandidatus“, – pirmadienį pažymėjo jis.

Ministras Pirmininkas teigia apgailestaująs, kad negali pasidžiaugti puikiu Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) darbu. Jis prisiminė laikus, kai net ir nesant kompiuterizuotos balsavimo rezultatų skaičiavimo sistemos jie paaiškėdavo maždaug rinkimų dienos vidurnaktį.

„Dabar galima kalbėti tik su prielaidomis (...) Teoriškai traktuojame, kad „exit poll“ prognozės pasitvirtins – per balsavimą gausime apie 17 proc. balsų (...) Galėčiau pakartoti, kad tokius rezultatus mes vertiname teigiamai, dėkodami rinkėjams, kad jie išsakė paramą atsakingos politikos tęstinumui“, – kalbėjo Premjeras.

Jis pažymėjo, jog didžiausios rinkėjų paramos sulaukė iš didžiųjų šalies miestų gyventojų, kiek mažesnės – iš kaimiškų regionų.

Paklaustas, kaip vertina referendumo dėl naujosios atominės elektrinės statybų išankstinius rezultatus, A. Kubilius tvirtino, jog iniciatyva jį surengti nesulaukė gausaus rinkėjų palaikymo.

„Vieną dalyką galime pastebėti, kad iniciatyva surengti referendumą nesulaukė gausaus rinkėjų palaikymo. Didelė dalis rinkėjų turbūt galvoja, kad tai turi spręsti politikai, Seimas, Vyriausybė, ekspertai. Būsimoms valdžioms teks labai svarbus uždavinys dar daugiau komunikuoti su rinkėjais, pateikiant jiems informaciją“, – sakė jis.

Premjeras pasidžiaugė ir „koalicijos draugų“ – Liberalų sąjūdžio sėkme Seimo rinkimuose.

A. Kubiliaus paklausus, ar jis derėsis su partija „Drąsos kelias“, jis patikino, kad koalicijos partneriai bus renkami pagal tai, ar jie sugeba realiais darbas užtikrinti atsakingos politikos tęstinumą.

„Lauksime antro turo ir tuomet kartu su Liberalų sąjūdžiu toliau matysime, kiek dar mums trūksta iki darbingai veikiančios koalicijos. Akivaizdu, kad partnerius rinksimės pagal vieną principą – pagal realų gebėjimą ir žodžiais, ir darbais realizuoti atsakingos politikos tęstinumą“, – pabrėžė A. Kubilius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt