Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Politologai: trečiasis koalicijos narys bus tas, kuriam nereikės atiduoti didelio kąsnio

LRT.lt 2015.02.14 17:10

Darbo ir Socialdemokratų partijos bei „Tvarka ir teisingumas“ skelbiasi kartu formuosiančios koaliciją – jų lyderiai jau rinkimų naktį susitiko pirmojo pokalbio. Tačiau politologai nėra tikri, kad „tvarkiečiai“ tikrai bus trečiasis koalicijos narys.

Darbo ir Socialdemokratų partijos bei „Tvarka ir teisingumas“ skelbiasi kartu formuosiančios koaliciją. Tačiau politologai nėra tikri, kad „tvarkiečiai“ tikrai bus trečiasis koalicijos narys.

Politologė Ainė Ramonaitė sako, kad greičiausiai koaliciją sudarys Darbo partija su socialdemokratais, o trečiasis partneris bus tas, kuriam nereikėtų atiduoti didelio kąsnio. Nieko tiksliau, pašnekovės teigimu, negalima prognozuoti, kol nebus galutinių vienmandačių apygardų rezultatų.

„Greičiausiai jiems [„darbiečiams“ ir socialdemokratams] neužteks balsų, tada ieškos kažkokio trečiojo partnerio ir tas daug ką gali lemti. Vis tiek svarbu sudaryti bent minimaliai laiminčią koaliciją ir tai reiškia, kad jie partnerių ieškos tokių, kurie būtų ne per daug dideli, kad nereikėtų jiems atiduoti kažkokio didelio kąsnio. Kas tai galėtų būti, dar labai sunku skaičiuoti. Nes kol nematysim vienmandačių [apygardų] rezultatų, nieko negalima prognozuoti“, – LRT Televizijai sakė A. Ramonaitė.

Jai pritarė ir politologas Ramūnas Vilpišauskas: „Iš tiesų, pirma galima koalicija tikėtina tarp dabartinių opozicinių parlamentinių partijų – Darbo ir Socialdemokratų. Jie veikiausiai pradės diskusijas ar jau pradėjo. Klausimas, kas jungsis prie jų. Kaip ir sakė Ainė, turbūt bus ieškoma tokių, kurie padėtų Seime turėti daugumą, bet nekeltų didelių reikalavimų“.

Tačiau R. Vilpišauskas neatmeta galimybės, kad galimos ir kitos koalicijos. „Aš dar neatmesčiau Darbo partijos koalicijos ir su kitais partneriais, nes labai daug kas priklausys nuo to, kaip seksis dalintis pozicijas, ministrų portfelius ir panašius dalykus“, – teigė politologas.