Lietuvoje

2012.10.15 20:04

Daugiausiai balsų gavo „darbiečiai“, trys partijos skelbia susitarusios dėl koalicijos (rinkimų rezultatai atnaujinti 20:00)

LRT.lt2012.10.15 20:04

Seimo rinkimų naktį Darbo ir Socialdemokratų partijų bei „Tvarkos ir teisingumo“ lyderiai Viktoras Uspaskichas, Audrius Butkevičius ir Rolandas Paksas po valandą trukusio pokalbio paskelbė susitarę dėl koalicijos.

Seimo rinkimų naktį Darbo ir Socialdemokratų partijų bei „Tvarkos ir teisingumo“ lyderiai Viktoras Uspaskichas, Audrius Butkevičius ir Rolandas Paksas po valandą trukusio pokalbio paskelbė susitarę dėl koalicijos.

„Darbiečių“ lyderio Viktoro Uspaskicho teigimu, taip pat sutarta palaikyti vieni kitų kandidatus vienmandatėse apygardose antrajame rinkimų ture.

„Susitarėme labai paprastai, kad mes išreikšime palaikymą visose tose apygardose, kur yra mūsų iš trijų partijų kandidatas, kuris lieka vienas prieš bet kokią kitą iš likusių partijų. Kol kas apsiribosime trimis partijomis. Jeigu bus noras prijungti ketvirtą partiją, tai bus deramasi 3+1“, – teigė V. Uspaskichas. Tačiau kas galėtų būti ketvirtoji partija, esą nesvarstyta.

„Kol kas sutarėme tik dėl valdančiosios daugumos“, – antrino Algirdas Butkevičius.

Dėl Premjero, ministrų postų nekalbama, kol nebus antro rinkimų turo rezultatų. Tiesa, V. Uspaskichas neslepia ambicijų būti Premjeru. „Tai aišku“, – nurėžė jis pasiteiravus, ar norėtų eiti Ministro Pirmininko pareigas.

Susitikime dėl būsimos koalicijos, kuris vyko Vilniaus senamiestyje esančiame „Naručio viešbutyje“, taip pat dalyvavo socialdemokratai Juozas Olekas ir Juozas Bernatonis bei „tvarkiečiai“ Valentinas Mazuronis ir Kęstas Komskis. 

Tuo metu viena iš Tėvynės sąjungos lyderių Irena Degutienė siūlo neskubėti planuoti valdančiųjų koalicijų, kol neįvyko antrasis rinkimų vienmandatėse apygardose turas. Ji pažymėjo, kad ne visos partijos čia yra vienodai stiprios ir antrojo turo rezultatai gali pakeisti partijų išsidėstymą.

Pirmauja Darbo partija

Suskaičiavus rinkėjų balsus iš 1996 apylinkių, toliau pirmauja Darbo partija, antri – socialdemokratai, Liberalų sąjūdis – ketvirtoje vietoje. Iš dabartinių valdančiųjų geriausiai sekasi Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams – jie treti.

Duomenys iš 1996 apylinkių (iš viso apylinkių – 2017):

Partija Balsai (proc.)
Darbo partija 19,96
Socialdemokratų partija 18,45
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 14,93
Liberalų sąjūdis 8,46
„Drąsos kelias“ 7,92
„Tvarka ir teisingumas“ 7,38
Lenkų rinkimų akcija 5,84
Valstiečių ir žaliųjų sąjunga 3,91
Liberalų ir centro sąjunga 2,07
„Sąjunga Taip“ 1,72
Krikščionių partija 1,22
Socialistinis liaudies frontas 1,20
„Už Lietuvą Lietuvoje“ 0,93
„Jaunoji Lietuva“ 0,63
Demokratinė darbo ir vienybės partija 0,32
Emigrantų partija 0,29
Respublikonų partija 0,26
Lietuvos žmonių partija 0,25

Balsavusių rinkėjų apklausa, atlikta naujienų agentūros BNS ir bendrovės RAIT, rodo, kad daugiausiai balsų Seimo rinkimuose turėtų gauti Darbo partija – 19,8 proc.. Antri turėtų būti socialdemokratai (17,8 proc.), trečioje vietoje – Tėvynės sąjunga (16,7 proc.). 5 procentų barjerą peržengti ir į Seimą patekti turėtų Liberalų sąjūdis (8,5 proc.), „Drąsos kelias“ (8,5 proc.), „Tvarka ir teisingumas“ (8,4 proc.).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.