Lietuvoje

2014.09.02 09:50

Seimo vadovybė bandė sustabdyti D. Kuodytės kelionę į Armėniją

BNS2014.09.02 09:50

Seimo vadovybė bandė sustabdyti Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovės Dalios Kuodytės kelionę į Armėniją, tačiau ji vis tiek išvyko, antradienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Seimo vadovybė bandė sustabdyti Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovės Dalios Kuodytės kelionę į Armėniją, tačiau ji vis tiek išvyko, antradienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Draugystės su nepripažintu Kalnų Karabachu parlamentinei grupei vadovaujanti D. Kuodytė parlamento valdybos palaiminimu kelionei į Armėniją buvo pasirūpinusi dar liepą, tuomet parlamentarė pateikė prašymą asmeninei kelionei, todėl nebuvo pagrindo jos neišleisti.

Bet paaiškėjo, kad politikės vizitą organizuoja Armėnijos užsienio reikalų ministerija, kuri suplanavo D. Kuodytės susitikimus su prezidentu, premjeru, parlamento vadovu, taip pat išvyką į Kalnų Karabachą.

Kilus diplomatiniam šurmuliui buvo sušauktas skubus Seimo vadovybės pasitarimas ir nuspręsta atšaukti ankstesnį sprendimą dėl šios kelionės.

„Iš Armėnijos užsienio reikalų ministerijos pateiktos informacijos paaiškėjo, kad laukiama oficialios parlamentarų delegacijos iš Lietuvos. Taip nedaroma. Jeigu jos turėjo oficialų kvietimą, taip privalėjo ir pranešti, o ne slapukauti. Tokiu atveju dėl jų kelionės savo pozicijas turėtų išsakyti ministerija, Užsienio reikalų komitetas“, – sakė Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas.

Taip pat nepritarta socialdemokratės Almos Monkauskaitės prašymui, nes paaiškėjo, kad jos vizitas į Armėniją irgi nėra privatus, ji neišvyko.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.