Lietuvoje

2014.09.02 09:45

Pravieniškių pataisos namuose vietoje nugriuvusios tvoros – vielos tinklas

BNS2014.09.02 09:45

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje prieš pusmetį nugriuvus daliai tvoros, jos vietoje iki šiol ištemptas metalinės vielos tinklas.

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje prieš pusmetį nugriuvus daliai tvoros, jos vietoje iki šiol ištemptas metalinės vielos tinklas.

Apie šią istoriją antradienį rašantis dienraštis „Lietuvos rytas“ teigia, kad kovo mėnesį pūstelėjus stipresniam vėjui nugriuvo ir į gabalus subyrėjo beveik 55 metrų ilgio ir 6 metrų aukščio tvoros dalis, nes ją statant buvo išvogta daugybė medžiagų.

Ekspertai nustatė, kad atliekant darbus, nepanaudota daug statybinių medžiagų, gerokai sumažintas gręžtinių polių diametras, į juos įdėta per pusę mažiau, negu būtina, strypų. Ekspertai netikrino vis dar stovinčios beveik 400 metrų ilgio „Skaidrenės“ statytos tvoros būklės, tačiau konstatavo, kad yra didelė tikimybė, jog ir ji buvo pastatyta nesilaikant reikalavimų ir bet kada gali sugriūti.

Ikiteisminį tyrimą atliekantis Kauno apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Egidijus Zuzevičius teigė, kad šiuo metu atliekami visi būtini tyrimo veiksmai ir nustatinėjamos bylai reikšmingos aplinkybės, tačiau daugiau detalių nepateikė.

„Kol vyksta derybos su rangovu dėl nugriuvusios statinio dalies atstatymo, 55 metrų ruože įrengti laikini užtvarai. Nugriuvusios tvoros vietoje ištemptas metalinės vielos tinklas. Apie 40 metrų nuo nugriuvusios tvoros įrengtas stacionarus apsaugos postas, kuriame tarnybą visą parą vykdo ginkluoti apsaugos prižiūrėtojai“, – „Lietuvos rytui“ sakė Kalėjimų departamento atstovas Gediminas Dubonikas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt