Lietuvoje

2014.09.02 14:23

Karinis lėktuvas į Ukrainą išskraidino 5 tonas paramos, dar 6 tonos bus vežamos sunkvežimiais

BNS, ELTA2014.09.02 14:23

Antradienį iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose į Ukrainą išskrido Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“ su Ukrainos kariuomenei skirta materialine parama.

Antradienį iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose į Ukrainą išskrido Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“ su Ukrainos kariuomenei skirta materialine parama.

Krovinį sudaro 4,5 tonos Krašto apsaugos ministerijos skirtų sauso maisto davinių ir medicinos priemonių ir apie 580 kg viešosios įstaigos „Aspectus Memoria“ surinktos materialinės paramos, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivio C -27J „Spartan“ skrydis yra užregistruotas kaip humanitarinės pagalbos gabenimas, todėl į lėktuvą priimti tik būtiniausi visuomeninės organizacijos surinkti daiktai – maisto produktai, medikamentai, miegmaišiai ir kt.

Krašto apsaugos ministerija teigia vykdanti savo įsipareigojimus ir gabena „Aspectus Memoria“ surinktą materialinę paramą pagal iš anksto sutartas sąlygas. Dėl kito paramos Ukrainai krovinio bus tariamasi vėliau.

Vienas iš paramos rinkimo savanorių, iniciatyvinės grupės „Už pagalbą Ukrainai“ koordinatorius Vytautas Budreika antradienį BNS sakė, kad visuomenininkai iš viso surinko apie 7 tonas paramos. Likęs krovinys, beveik 6 tonos, į Ukrainą bus gabenamas sunkvežimiais.

„Žmonių suaukota parama tikrai pasieks Ukrainą, tik vėliau. Gal kitą savaitę“, – teigė V. Budreika.

Pasak jo, nugabenti humanitarinį krovinį sunkvežimiais bus paprasčiau ir pigiau nei lėktuvu.

Kada šis krovinys iškeliaus iš Lietuvos, dar tiksliai nežinoma.

Visuomenininkai Ukrainai yra surinkę ne tik maisto produktų, drabužių, miegmaišių, bet ir šalmų, neperšaunamų liemenių.

Rengiama antra siunta

Vyriausybės pavedimu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos rengia antrąją humanitarinės pagalbos siuntą Ukrainos gyventojams.

Rugpjūčio 27-ąją Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas iš NATO Pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms planavimo Krizių valdymo skyriaus gavo Ukrainos tarptautinės pagalbos prašymą, kuriame prašoma priemonių užtikrinti būtiniausias gyvenimo sąlygas dėl kovų bei susirėmimų iš Donecko ir Luhansko sričių perkeltiems Ukrainos gyventojams. Jų yra daugiau kaip 190 tūkstančių.

Iš valstybės rezervo į Ukrainą planuojama nugabenti priemonių, reikalingų įkurti stovyklą šimtui evakuotų gyventojų. Šioje siuntoje – miegmaišiai, palapinės, sulankstomosios lovos, generatoriai, krosnelės, pledai, termosai ir kita. Siuntinio vertė – apie 64 tūkst. eurų.

Su Krašto apsaugos ministerija sutarta, kad kartu su šiuo kroviniu bus nugabentos ir VšĮ „Aspectus Memoria“ iš gyventojų surinktos įvairios priemonės, kurios šiuo metu labai reikalingos Ukrainos gyventojams. Krovinys bus gabenamas dviem sunkvežimiais. Jį lydės logistikos ir vertinimo ekspertai.

Planuojama, kad sunkvežimiai iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Valčiūnuose, Vilniaus rajone, į Ukrainą išvyks rugsėjo 3-osios popietę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.