Lietuvoje

2014.09.02 10:03

Premjeras: Energetikos ministerija yra reikalinga

ELTA2014.09.02 10:03

Premjero Algirdo Butkevičiaus nuomone, Energetikos ministerija šiuo metu Lietuvai yra reikalinga.

Premjero Algirdo Butkevičiaus nuomone, Energetikos ministerija šiuo metu Lietuvai yra reikalinga.

„Šiuo metu energetikos ministerija tikrai yra reikalinga, nes Lietuva yra šalis, kuri įgyvendina nepaprastai svarbius energetinius projektus – suskystintų dujų terminalas, elektros jungtys su Lenkija ir Švedija, Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio statybos projektas“, – LRT radijui antradienį teigė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, tik įgyvendinus šiuos projektus bus galima kalbėti apie perspektyvą dėl kai kurių ministerijų sujungimo.

SGD bus baigtas lapkričio pradžioje

A. Butkevičius teigia, kad suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybos vyksta pagal grafiką ir bus baigtos pirmoje lapkričio pusėje.

Klaipėdoje lankysiantis A. Butkevičius informavo, kad su SGD terminalo valdytojais, rangovais ir subrangovais bus aptarti objekto apsaugos klausimai, sklandus visos terminalo infrastruktūros veikimas.

„Visa terminalo infrastruktūra turi veikti kaip darnus mechanizmas, apie tai irgi kalbėsime, –sakė A. Butkevičius. – Kuo arčiau darbų pabaiga, tuo didesnis mūsų rūpestis“.

Premjeras tikino, kad terminalo statybos darbai bus baigti lapkričio „pirmosiomis dienomis“, o galutinis darbų grafikas su rangovais bus aptartas antradienį Klaipėdoje.

„Manau, bus patvirtinąs galutinis rezultatas dėl darbų užbaigimo, nes, kaip žinot, lapkričio pradžioje turi jau į Klaipėdą atplaukti laivas „Independence“, kuris jau yra pakeliui į Lietuvą“, – kalbėjo Premjeras.

Komentuodamas galimas dujų kainas Lietuvai pastačius terminalą, A. Butkevičius sakė, kad jos svyruos ir bus apskaičiuojamos pagal formulę.

„Dujų kaina svyruos, žiemą bus didesnė, bet galiu pasakyti, kad kaina bus konkurencinga“, – tikino A. Butkevičius.

Atominė elektrinė gali būti statoma tik su regioniniais partneriais

A. Butkevičiaus teigimu, atominė elektrinė Lietuvoje gali būti statoma tik su regioninių partnerių indėliu.

„Mano pozicija yra tokia, kad šitas projektas gali būti įgyvendintas tik su mūsų regioniniais partneriais. Dabar kaip tik vyksta derybos su Latvija. Kaip žinote, Lietuvos energija ir ministerija yra pasirašiusi susitarimą su Japonijos kompanija „Hitachi“, kad įvertintų šį projektą ypač po sinchronizacijos studijos atlikimo ir ieškotų galimybių, kaip ekonominiu požiūriu būtų sumažinta to projekto kaina. Šiandien vienareikšmiškai atsakyti į šitą klausimą tikrai neįmanoma“, – antradienį sakė Vyriausybės vadovas.

Praeitą savaitę Lietuvos energetikos institutas pristatė atnaujintą Lietuvos energetikos strategiją, kurioje yra pateikti branduolinis ir ne branduolinis šalies energetinės plėtros scenarijai, primena ELTA.

„Studija gana plati, išsami ir dabar duotas pavedimas Energetikos ministerijai derinti ši strategijos projektą su kitomis žinybomis, po to bus ši studija pristatyta į Vyriausybę, vėliau keliaus į Seimą“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.